Arduino devresini bakır plakete aktarımı
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ben arduino ile bişeyler yapmaya basladım daha cok yeniyim. Ögrenciyken bos durmaktansa bir şeyler ortaya koymak istiyorum. Ama anlamadıgım hatta internttede cok bir bilgi bulamadıgım bir konu var oda arduinoda kurdugum devreyi bakır plakete nasıl aktaracagım bana ne gerekiyor . Arduino klon ve eski bi model oldugu için ustunde atmega328 mikrosu yok . Yardımlarınız için şimdiden teşekkurler.
  • şu sitedeki programı indirirseniz bakır pcb ye projenizi aktarabilirsiniz. http://fritzing.org/home/
  • teşekkurler bakıyorum şimdi
  • program gerçektende güzel ama tek katman olarak ayarlayamadım. geçişler sürekli olarak birbirini kesiyor.
  • pcb yada bakıra aktaracaksınız bağlantıları siz boş alanlardan dolaştıracaksınız yada malzemeleri uygun şekilde yerleştireceksiniz.
  • otomatik yönlendir diye bi seçenek var ama çift katmana göre dağıtıyor. anladığım kadarıyla kesişen yerlerini biz dağıtacağız öylemi ?

• Programda pcb ayari olmasi lazim tek yuzlu olarak , ben pek kullanmam onu.
  • ücretsiz kullanabileceğim önerebileceğiniz bir program var mı acaba ?
  • Ardunino devreleri eagle cad kullanir ucretsiz versyonu da var kurup kullanabilirsiniz hatta ardiiono uno bile yapabilirsiniz. Arduino .cc deki tum sema ve pcb ler eagle ile cizilmistir ben de free versiyonu sorunsuz kullanip uretim bile yapiyorum...
  • okoman . Bilgilendirme için teşekkürler.
  • Ayrıca birazcık araştırmadan sonra şöyle bir iki şey buldum.

pcb. ubuntu depolarında bu isimle bulunuyor ama nasıl çizim yapılıyor anlayamadım. Tam olarak kuramadım galiba.. Fazla vaktim de yok..

gEDA (GPL EDA)

Synaptic paket yöneticisinden baktım ubuntu depolarında olduğu için yükledim. Bu işten anlayanlar için iyi bir dizayn programı olabilir. İçinde bir sürü hazır bileşen var. Yok yok.

Güzelde bir açıklamada bulunmuşlar :

gEDA is a set of GNU/Linux or Unix-native programs. There is no supported Windows version. However, since most programs are based on the cross-platform GTK+ libraries, it is possible to build a Windows version. Therefore, if you want a Windows version, please feel free to grab the sources and try to build one yourself.

http://www.geda-project.org/
  • ki-cad de guzeldir her os için versiyonu var free ustelik
  • Her os dan ziyade GNU/Linux os tercih edilmeli bence. Arduino nun felsefesini unutmayalım. Ben şahsen yaptığım tek projede Linux Mint kullandım. Üstelik kurulumu da çok çok basit ve güvenli oldu.. Nasıl rahatlık anlatamam. Son bilgilendirme için de teşekkürler..

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.