fırçasız motor tercihi
  • merhaba arkadaşlar;
    ardupilot APM 2.6,
    gps,
    osd,
    power module ve 3dr radio telemetry kit 915 hz lik sipariş vermeyi düşünüyorum. dolayısıyla ileriye yönelik çeşitli hava araçları tasarlayacağım. şimdilik quadrotor yapmak için elimde 2 seçenek var.

2200kv lik brushless motor veya 1000 kv lik burshless motor (esd ile birlikte).

2200kv lik fırçasız motor bana daha güçlü gibi geliyor ama bir yandan da 4 motor fazla akım çekip ardupilotu yakarmı diye çelişkide kaldım. bu konuda bilgisi olan var mı teşekkürler.

• esc ler motorları yönetiyor yakmaz. diğer kombinasayonlarınız uygunmudur o konudada fikrim yok ama siz daha çok miltikopter forumlarında bu sorulara karşılık bulursunız gibime geliyor. facebookta da çok guzel sayfalar var
  • öncelikli olarak teşekkür ederim..
    ilk başta 2200 kv yi seçmiştim aynı voltajda daha fazla dönsün diye fakat bu sefer küçük pervane kullanmak gerekiyor yoksa devir sabit olabilmesi için çok fazla akım çekiyor. esc nin amper değerini olabildiğince yüksek seçmek gerekiyor. hava araçları için en uygunu; pervane büyüklüğü ve kv değeri birbirine uyumlu fırçasız motorlardır. hatta kv değeri düşük olursa daha stabil olur. siparişi pervane, esc ve 1000 kv fırçasız motor birlikte satılanlardan verdim. iyi günler...

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.