Arduino Bluetooth Sorunu Aradım Taradım Bulamadım.
  • Arduino uno ile bluetooth arasında veri aktarımı yapmam gerekiyor telefon ile kontrol etmem için ancak yazdığım programı bluetooth rx-tx kablolarını cıkarıp atıyorum daha sonra bağlıyorum gayet sağlıklı bir şekilde veri alıyorum ancak arduinonun gücünü kesip tekrar taktığımda bir daha veri alamıyorum tekrar içine programı atınca calışıyor tabiki tekrar rx-tx cıkar tak kısacası arduino gücünü kestiğim arduino uno üzerindeki tx ışığı yanmıyor hatanın sebebini bulamadım
  • arduino kapatıp açtığınızda tekrar modüle bağlanmanız gerekiyor
  • suan sadece bluetooth dan veri geliyomu diye kontrol ediyorum programın içine atıyorum rx-tx bağlıyorum 83 verisini alıyorum boştayken ancan arduino kapatıp açtığımda tekrar veri alamıyorum sürekli baştan programı atınca direk calısmaya başlıyo sebebini çözebilmiş değilim
  • arduino kapatıp açtığımda arduino üzerinde ki tx ışığı bir daha yanmıyo programı tekrar atınca yanıyo
  • arduino içine attığım yazılım mı bir kere çalışıyo anlamadım ki
  • Sorunun sebebini tam olarak çözemedim ancak neresinde sorun olduğunu anladım bluetooth tx kablosunun arduinoda rx e takıldığı kabloyu cıkarıp takınca haberleşme sağlanıyor

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.