arduino ile 6 tane servo motor kontrolü
  • http://hizliresim.com/vg1VAm
    6 servolu robot kol projesi yapıyorum.6 tane servoyu c#dan gönderilen komutlar ile kontrol ediyorum.Fakat 6 tane servoyu arduino unodan aldıgım 5v kaynak yetmiyor.Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim ?
  • servoları harici 5v kaynaktan besle gnd ler ortak olacak yalnız yoksa bozulur ortam
  • servolar için 4 tane 1.5 volt pil baglantısı yaptım.Çalısıyor ama 5 dkdan sonra yine güç yetmiyor.Beni 1-2 Saat idare edicek bir pil lazım önerileriniz varmı ? 6 tane servo kullanıyorum.
  • pil yerine 6 v akımıda yüksek ortalama 500 ma 1a arası ayarlı adaptör olabilir prize bağlı şekilde kullanırsan rahat edersin he portatif olsun diyosan o ayrı onun için yüksek amper ve voltajlı lipo piller var direnç devreleriyle voltajı düşürüp öylede kullanabilirsin.
  • 6v 500ma lik bir adaptör bagladım bu kez motorlar hiç güç vermedi
  • galiba servolarım cok fazla akım cekıyor.Kac amperlik bir kaynak kullanıcam bulamadım
  • servoların datasheetlerini incelediniz mi? kaç voltla çalışıyor, kaç amper akım çekiyor? yukte ne çeker? bunları bilmeniz lazım pc power supply kullanabilirsiniz belki
  • iyi günler bir sorum olacaktı bende robot kol yapmaya çalışıyorum fakat motorların bazısı hem kaydırma yapıyor hem tüm kolu kaldırmaya yetmiyor. Şöyle anlatayım aşağıdan başlayarak 2. servo tüm kolu yatırıp kaldırması gerekirken 180 derece veriyorum yatay konuma geçiyor fakat 90-100 derece verdiğimde dik konuma geçmiyor kolu hafif itersem geçmeye başlıyor. Bide 150-160 verdiğimde bulunduğu yatay pozisyonda ağırlıktan dolayı kayıyor. Bu sorunlarımı nasıl çözebilirim acaba mg996r kullanıyorum teşekkür ederim.
  • Kaan s motorlar duzgun beslenemiyor ondan kaynaklaniyor
  • li-po pil kullan
  • adaptörün gndsiyle servoların gndlerini birleştirdinmi bu ufak ayrıntıyı kaçırma.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.