ardunio da kütüphane oluşturma
  • Arkadaşlar merhaba,
    Projemde kullanmak üzere bir kit aldım ve bu kiti ardunio ile yöneteceğim fakat bu kitin kütüphanesini ardunio da oluşturmam gerekiyor.Ardunio da kütüphane oluşturma adım adım anlatan kaynak var mıdır acaba?ya da kendi oluşturmuşsa anlatabilcek biri varsa çok sevinirim.

Teşekkürler herkese kolay gelsin
  • kutuğhane dedıgın aslın alt program parçaları, sen kutuphane oluşturacağın cihazı çalıştımaya bak programını yaz ama parça parça yaz bunları daha sona başka programda kullanacağını dusunerek gelişririrsen kutuphanen olmuş olur.
  • hocam ardunio nun sitesinde var kütüphane oluşturmak ama çok anlayamadım ordan,elinizde kaynak var mı bununla ilgili ben aslında ilk olarak kullancağım kitin kütüphanesini oluşturmak istiyorum
    teşekkürler
  • hiç araştırmadım ama önce arduino ortamında program yazmayı öğrenemkde fayda var. ayrıca yazılmış basit kutuphaneleri de incelersen daha verimli olur senin için
  • Test kütüphanesi var. küttüphane yazmaya giriş için en az ve temel bileşenler nelerdir? gösteriyor.
    https://www.arduino.cc/en/uploads/Hacking/Test.zip
  • merhabalar
    öncelikle kütüphaneler bizim sayfalarca yazdıgımız alt kodlardır örnegin bir void tanımlarız onun içinde belirli fonksiyonlar yapılır ve bize geri bildirim verilir örnegin bir değeri bir fonksiyon içerisinde 100 le toplayıp 200e ölüyoz ve biz bunu bir değişkene atıyoz ama bunu bir fonksiyonda yapıyoz .işte bu yaptıgımız işlemi .h kütüphanesi olarak yazarsak biz her defasında fonksiyon yazmak zorunda kalmıyoz sadece fonksiyonu çagırıyoruz tabi önceden kütüphaneyi eklemek lazım.örnek verecek olursak mesala lcd kütüphanesi bu kütüphanenin içinde pinlerin görevleri işlevleri ve data çevirileri mevcuttur bizim yazdıgımız printf komutları önce bu kütüphanede derlenir lcd nin anlayabilecegi şekle gelir sonra yollanır gelen kod içinde aynı
  • benim tafsiyem önce bir proje belirleyin kafanızda sonra bu proje için fonksiyon işlemlerinizi kütüphane oluşturarak yapınız

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.