Arduino L298 motor shield r3 ile DC motor kontrolü
  • Merhaba arkadaşlar elimde arduino L298 motor shield r3 versiyonu var ben bununla 12v 2500 rpm motor sürmek istiyorum , daha önce bu tarz bir uygulamada tecrübeye sahip değilim elinde örnek devre kodu olan varsa yardımcı olabilirmi?
  • Merhaba,
    Akülü araba projesi yapmak istiyorum. (jostick kontrolü ile)
    Elimde motion tech motors' dan alınmış 24 volt 3900 RPM motor var iki tane, arduino ile sürmek istiyorum, bir tane de motor sürücüsü aldım. (http://tr.aliexpress.com/item/3-36V-10A-Peak-30A-Dual-Motor-Driver-Module-board-H-bridge-DC-MOSFET-IRF3205/1404648561.html )
    Bu DC motorlardan birinde güç kabloları hariç 2 tane daha kablo var, diğerinde ise 3 tane daha kablo var(left ve right).
    2 tane 12 volt akü ile besleyip 24 volt elde edeceğim. Fakat motordan fazladan çıkan diğer 2 ve 3 kablo ne işe yarıyor ve nereye bağlamam lazım çözemedim. İnternetim yok ceptenbağlandım fotoyu yükleyemedim. Bu motorlar konusunda bilgisi olan var mıdır?
    Herkese kolay gelsin
  • Motorlarin datasheet i veya linkini koyarmisin

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.