Arduino'ya yeni başlayacağım,ne yapmalıyım
  • Arkadaslar Merhaba,Elektronik Haberleşme mühendisliği öğrencisiyim.Arduino ya başlamak istiyorum.Assambly,pic basic,CCS C,orta seviye "C" dili biliyorum.İnternette araştırdığım kadari ile Coskun TASDEMİR'in kitabı ve Uno modeli ile başlamam söyleniyor,sizce nasıl bir yol izlemeliyim,
  • programla dili bilmek işin %30 u kadar destek sağlar elektronik de biliyorsun componentleri biliyorsun pek birşeye ihtiyacın yok hatta coşkuna sorsan arduinoya ihtiyacın yok bile der. sitesinde böyle bir yazı vardı. bir arduino alıp bizim sitedeki başlangıç kısmındaki yazılar senin bir kaç saat içinde arduinocu yapar zaten. coşkunun kitabı da sana destek olur alaıp kullanlar memnun. bir arduino seti de alabilirsin içinde bir çok komponent ve lcd de var. kararı sen ver.
  • Bence Erdal Delebe'ninde ARDUİNO kitabi gayet iyi.
    almadan önce biraz araştırmanı öneririm.
  • Evet okoman'ın dediği gib "Arduino'yu boşver" diyorum. C dilini iyice ilerlet işte oradan devam et.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.