Lm35 sıcaklık sensörü
  • Merhaba arkadaşlar ben termometre yaptım lm35 ile lcd ekranda gösterebiliyorum bunuda fakat derece 30,35,50 vs. olduğunda bir röle çektirmek veya led yaktırmak istiyorum ama beceremedim kod budur yardımcı olursanız sevinirim. Googlede bulamadım...
  • google bile kullanamıyosun hocam bunu nasıl yapacan merak ediyorum nolcak bizim bu halimiz http://www.electroschematics.com/8998/arduino-temperature-controlled-relay/
  • Siz ne güne duruyorsunuz burda hocam? Her yerde arduino ile ilgili sorularınızı formdan sorun diyorlar Coşkun Taşdemirde öyle diyor burda sorduk hata mı ettik anlamadım... Bırakın bilginizde size kalsın böyle bilmişlik yapacaksanız.
  • Arduinoya, 1 yıl önce Ay'a arduino yollamak gibi saçma sapan bir hedefle giren birinden herşeyi beklerim ben :D
  • gıybet yapacağına linki koyduk yapsana onu.
  • Yaptım zaten.
  • nedir bu çoşkun taşdemir ilğisi ya çoşkun taşdemir arduino üzerinde bir otoritemi şimdi diyeceksin ki kitabı var evet bende de var fakat arduino.cc nin türkçe meal ' i
  • aynen bu yüzden zaten her zaman tek kaynağa bağlı kaldığımız için öğrenemiyoruz.
    burdan arkadaşlara bir tavsiye vereyim sadece tek kaynağa bağlı kalmasınlar ne kadar farklı kaynak okurlarsa o kadar iyi öğrenirler nede olsa her kezin anlatma tarzı farklı.
  • 4 sene once turkce kaynak yoktu herkes bu kadar ilerlememisti mecburen arduino.cc den gidildi. Simdi massalah herkes ilk proje olarak robotla basliyor. Ogrenme meselesi kisinin cabalari ile alakali ve herkesin algi hizi ve yontemi bir degil tek kaynak hic bir zaman yeterli olmamali zaten.
  • Nolmuş nolmuş?
  • bişe yok çoşkun anlamadan bok atıyorlar işte, hayatlarında bir blog açıp 2 satır kendi kendine arduino kodu yazmamış proje yapmamış çocuklar bahçemize gelmiş konuşuyor işte.
  • kovsaydın bide.
  • biz çağırmadık kendın geldın hem meyveyı yıyorsun hem de konusuyorsun.
  • bu kadar kibir adamı öldürür dikkat ttt.
  • biz başlatmadık, tanımadıgın emeklerı hakkında en ufak fıkrın bıle olmayan insanlara hakaret ediyorsun...
  • kime hakaret etmişiz nerde. herkeze gereken saygıyı gösteririm. ama kimseye büyüklenmem. bakınız ?
  • Merhaba bunu bana anlatabilir misiniz bende aynı sorunu yaşıyorum verdiğin linkteki adam nasıl ölçmüş öyle ?

ben sadece bu şekilde okuyordum... tabi arkadaşın dediği gibi saçmalıyordu bazen..
    temp = analogRead(A0);
    temp = temp * 0.48828125;
    kısaca açıklayabilir misiniz inglizcem kıt biraz

pinMode(relay,OUTPUT); bu ne işe yarar ?
  • pinMode(relay,OUTPUT); bu sorumu geri alıyorum adam fan çlıştırmak için çıkış yapmış

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.