Arduino ile Midicontroller Devresi
  • Merhaba,

Arduino Uno ile MIDICONTROLLER Midicontroller Yapmak Mümkün mü?

Bir grup normal veya sürgülü potans ( başlangıç için en azından bir tane ) kullanmak sureti ile hazırlanan bir paneli, bilgisayara midi controller olarak tanıtmak gibi bir şey mümkün müdür acaba?

Çeşitli müzik programlarında kullanmamak için.

Kullanılan yazılımın midi ayarlarından tanımlayarak yazılım üzerindeki potansiyometre görevi gören butonları bahsettiğim paneldeki potanslar ile kontrol etmek istiyorum.

Usb Midi Klavye (Ufak 2 Oktavlık) üzerindeki potanslar ile aynı işlemi yapabiliyorum mesela.

Biraz araştırdım ama genel olarak örnekler ses çalma üzerine. Benim amacım sadece Potansiyometre kullanmak ve yazılımın arayüzündeki butonu potans ile kontrol etmek.

Selamlar.
  • arduino audio diye aratın projeler gelir google da
  • evet biraz araştırdım ama halen de araştırmaya devam ediyorum ama genellikle midi ile ses çalma örnekleri var. benim yapmak istediğim basitçe şöyle bi'şey.

http://resmim.org/i/original-2daff4ec09cc731f7ceed088bdcd5278.jpg

ilk etapta en azından tek potansı tanıtabilsem yeter ama denediğim örneklerden sonuç alamadım maalesef.
  • kitaptaki örneklerden faydalanarak potansiyometre ile analog işlemleri yapabiliyorum.

serial monitörde
    potansiyometre değeri 0-1023
    volt değeri 0-5 v. arasını okuyor ve yazıyor.
    hatta kendim 13.pin'e led tanıttım, onu da on/off yapıyor. (bu sadece deneme amaçlı idi)

bu potansiyometreyi, pc'ye bir midi girişi olarak nasıl tanıtabilirim ?
    MIDI Library'sini indirip ekledim ama sonrası hakkında bilgim yok.

Buna benzer bir şey yapan var mı acaba?

Selamlar
  • midi de veri yapsında nasıl bir müdahale etmen gerektiğini biliyorsan potu entegre edersin sanırım. potansın durumuna göre midi mesajlarını üretip midi alıcı cihaza o komutları yollamalısın. tam ne yaptığını anlamadım ama burada midici görmedim hiç ben de pek çalışmadım.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.