ARDUINO HATA RAPORU ACİL
  • Merhaba arkadaşlar.Meraklı Maymun kanalındaki "Mini Hava İstasyonu" projesini yapmaya karar verdim.Devre tamam fakat kodları cihaza yüklerken ;

weather_station_v2.ino:47:81: fatal error: SFE_BMP180.h: No such file or directory

compilation terminated.

Derleme sırasında hata oluştu.
    .
    .
    .
    diyor.Kütüphaneyi eklediğim halde bu sorunla karşılaşıyorum.Ne yapmam gerek? Şimdiden teşekkürler.

• sıfır ve bir numaralı pinlerde herhangi bir jumper bağlı olmadıgından emin ol ve doğru com'u seç tekrar dene.
  • Orada sıkıntı yok.Kütüphaneyi başka bir yerden indirince sıkıntı çözüldü.Sonra da yeni kütüphaneyi proje taslağına kaydettim.Fakat şimdi de;

weather_station_v2.ino:49:83: fatal error: LCD5110_Graph.h: No such file or directory

compilation terminated.

Derleme sırasında hata oluştu.
    .
    .
    .
    diyor.Acaba bunu nasıl çözebilirim? Kütüphaneyi başka bir yeden indirirsem çözülür mü?
  • #include "DHT.h"
    #include SFE_BMP180.h
    #include Wire.h
    #include LCD5110_Graph.h
    bu kütüphanelerin hepsini dahil ettiysen lcd kütüphanesinde bir problem var onunla ilgili yeni bir kütüphane bul ve tekrar dene.
  • Bu uzantıların taslak klasöründe ayrı bir klasörde olması gerek,değil mi?
  • bunlar arduinonun library dosyasında olması gereken kütüphaneler.
  • Orada zaten var fakat bir de taslak klasörüne ekleyin diyor.Oraya ekleyince onlar için ayrı bir klasör açayım mı?
  • bu konuda fazla bir bilgim yok bilgisi olan arkadaşlar daha iyi yardımcı olur.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.