ESP8266 node.js veri gönderme
  • ESP8266 arduino serial üzerinden AT komutlarıyla programlamadım. Sahip olduğu IP ye başka bilgisayardan girince Serial ekranın o bilgisayarın bilgileri de yazıyordu. Yani evdeki Wİ-Fİ ağına sorunsuz bir şekilde bağlanmıştı. Ancak ondan sonra NODE.js ve html üzerinden bilgi göndermeye çalıştım ama başarılı olmadı. Bu konuyla ilgili uygulama yapmış birisi bana yardımcı olursa çok sevinirim. Teşekkürler
  • esp8266 node.js deyince bir sürü proje geliyor bunlara bakıp arduino için doğaçlama yapacaksın.
  • etepic gibi forumlarda insanlar sordukça öğreniyor. Bu sistem farketmesenizde bizim gelişmemizi sağlıyor. google amcama bir soru sordum bana çıkarttığı ilk cevap bu adres oldu. yskizilay arkadaş bir soru sormuş gelen cevaba bak. ne olur bilgin varsa paylaşşsan, daha mı az kazanırsın? bu bilgi için ücret mi istiyorsun? bende biliyorum google, yandex amcalara sormayı? gelen cevabı anlasam sana burada sormam zaten....
  • yskizilay arkdaşım benimde bir sorunum var mayıstan bu yana sen sorununu öyle yada böyle çözmüşsündür. ben html ile birden fazla veri göndermek zorundayım.

</head>
    <body>
    <h3
    style="text-align:center;margin-left:auto;margin-right:auto;background-color:#1e90ff">MODUL
    SETUP
    SAYFASI</h3>
    <p>

CounterNet
    BAGLANTI ICIN GEREKLI BILGILERI GIRINIZ

SSID ADRESI_______: 

SSID SIFRESI_______:  type="TEXT">

SINYAL SAYISI_____:  type="TEXT">

KANAL NUMARASI_:  type="TEXT">

type="RESET">

gibi bir kod hazırladım. ancak bu bana arduinoda şu şekilde dönüyor;

+IPD,1,484:GET /?SSID_NAME=knt&SSID_PASWORD=eng21362136knt&SIGNAL_COUNT=1&CHANNEL_NUMBER=DEJYTE678 HTTP/1.1
    Host: 192.168.4.1:333
    Connection: keep-alive
    Cache-Control: max-age=0
    Accept: text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,image/webp,*/*;q=0.8
    Upgrade-Insecure-Requests: 1
    User-Agent: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/44.0.2403.155 Safari/537.36
    Accept-Encoding: gzip, deflate, sdch
    Accept-Language: en-US,en;q=0.8,tr;q=0.6

ben burada ssid_name=knt yi, ssid_pasword=eng21362136knt yi ve diğerlerini tek tek ayırıp değişkenlere kaydetmem gerek varmıdır öneri

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.