arduinoyla birden fazla servo surmede sorun(ÇÖZÜLDÜ)
  • Arkadaslar merhaba arduino mega 2560 kartla 10 adet servo surmek istiyorum
    Disardan harici adaptorumle besliyorum servolari disardan besledigim halde kontrol kartina ihtiyac varmidir? Arduinonun cikislari 10 tanesini calistirabilirmi? Tesekkurler
  • Motorlari disardan guc kaynagiyla besliyorum sadece palsleri arduinodan aliyorum baglantida problem yok saseler ortak. Diger motorlar calismio nedense
  • diğer motorlar ne demek kaç motor çalışıyor. butun pinler pwm desteklemez
  • 5 motor calisiyor arduinoda max. 6 ya kadar servo calistirabiliyor diye biliyorum yanlismidir? Servo motor kontrol karti almayi dusunuyorum
  • çalışmadığını söyledığınız pinlere çalışan servoları takıp sadece çalışmayan pinleri sürmeyi deneyin sorun motordan mı arduino pininden mi nedir anlayalım önce.
  • Dediginiz gibi yapmistim zaten motorlarda ariza yok. 5 adet motor 7'8'6'5'4 pinlere bagliydi belki cikislarda sikinti vardir diyip 11'10'9'8'7 ye aldim sonuc yine ayni. 12 kanal servo motor kontrol karti aldim motorlari bagladim bu sefer guc kaynagi olarak 6.3 v 3 amper aku taktigimda calismaya basladi sorunsuz. İlk kullandigim guc kaynaginda sorun varmis anlasilan yardiminiz icin tesekkurler.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.