nokia 5110 lcd lütfen yardımcı olurmusunuz?(ÇÖZÜLDÜ)
  • merhaba arkadaşlar elimde nokia 5110 lcd mevcut bu lcdnin farklı bi muadili oldugunu düşünüyorum internette araştırınca bu 5110nun binbir çeşidi çıkıyor. bendeki http://www.element14.com/community/servlet/JiveServlet/downloadImage/2-84976-167490/450-366/001+-+Schematic+Design.png aynısıdır. 5110 basic kütüphanesini kullanıyorum backlight var ekranda yazı yok. ne yaptıysam ekrana yazı getiremedim. yabancı forumlarda bu problemle karşılaşanlar var onlarda bu problemi çözememiş bazıları vcc yi 3.3 e değil 5 v a bağlayın bazısı 3.3e değil 2.8 e düşürün falan demiş bi türlü işin içinden çıkamadım yardımcı olurmusunuz teşekkürler.
  • olmaz böyle

bu adamın yaptıgı gibi yap çalışır bağlantıları da gösteriyor yanlış bağlama yakarsın ve kesinlikle 5v verme bunlar 3.3v dir bl 5v verebilirsin canlı yanar
  • 2:20 saniyede bağlantılar
  • 3.3V ile çalışıyor. Videoyu uygularsanız sıkıntı yaşamazsınız.
    (ama 5110 LCD ISIS Simulasyonda 5Volt ile çalışıyor.)
  • aldığım ekran yan sanayi olduğu için sorun oluyormuş farklı lcd ile denendi sorun çözüldü

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.