arduino ethernet modül ile servo döndürme
  • arkadaşlar elimde enc28j60 ethernet modül bulunmakta. amacımız bu ethernet modül üzerinden düzenleyeceğimiz ip web server üzerinden bahçemizdeki motorları döndürüp bahçe sulama projesi yapmak.
    biz kendi kendimize modülün haberleşme kısmını yaptık. yani ip adresimizi girdiğimizde bir sayfaya erişebiliyoruz. ama sorun şimdi başlıyor.. çünkü biz bundan sonraki kısım olan o web server üzerinden servolarımızı kontrol edeceğimiz kodları bi türlü yazamadık, araştırdığım kadarıyla set get metodları ile yazılıyormuş. öyle çok profesyonel kodlara ihtiyacımız yok ayrıca, sulamayı başlat butonu olucak, tıkladığımızda servo saat yönünde 90 derece dönücek sulamayı bitir butonu olucak tıkladığımızda servo saat yönüne ters dönücek ve internet üzerinden aldığımız kütüphanelerde de sürekli bir sorun çıkıyor sizden yardım istediğimiz kısım ise bu butonları yapmada bize yardımcı olabilirseniz, olmanız yönünde arkadaşlar. uzun süredir çabalıyoruz da kimse bize yardım etmedi öyle projemiz yarıda kaldı, şimdiden teşekkürler.
  • servo kodunuzu yazdıysanız sadece web sayfasındaki sayfadan verilen komutları algılayıp kodun içinde servoya yönlendirmeyi yapacaksınız.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.