XBee ile Flex sensorden alınan veriyi Servolara atamak
  • Merhaba,
    Programımdaki sorunu çözemiyorum, Xbee ler arası iletişim var. Flexten aldığım değerleri Serial.print() yapıp yazdırıyorum.
    Receiverda da Serial.read() yapıyorum. Ancak Serial.print(Serial.read()); yaptığımda iki portta da aynı değerleri göremiyorum.
    Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • adc den okuduğunuz değer 0-1023 arasında olur siz serialprintle 0-255 arasında değer atabilirsiniz. 0-1024 arasındakı değerleri 0-255 arasına sıkıştırın şöyle yapın
    int val = analogRead(0);
    val = map(val, 0, 1023, 0, 255);
    serial.print(val)
  • Transmitter kodum aynen öyle, sıkıntım receiverda serial.readden okumakta, Serial.print(serial.read()); dediğimde transmitterdaki serialın aynısını yazması gerekmiyor mu?
  • ne yazıyo. tx ten sabit bişey yolla rx ne okuyo denedin mi oyle
  • Denedim, mesela for döngüsü oluşturup 1234567890 yazdırdım sürekli, ama receiverda farklı değerler okuyorum, 8557124610 gibi değerler okuyorum
  • ascii kodu olarak gösteriyor olabilir mi verileri?

http://www.asciitable.com/index/asciifull.gif
  • yollanan kodlar arasında biraz zaman koyun rx devresi kendini toparlayamıyor olabilir.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.