seri port ekranından mega 2560 r3 kartın 1 nolu çıkışına timer konulabilirmi?
  • Merhaba ustalar,arkadaşlar ben bir sorun hakkında fikir almak istiyorum seri port ekranından meganın 1 nolu çıkışına timer ile kesme yaptıracağım ama bu tiner değerini de seri porttan alacak
    örnek : ben seriport ekranından 12000 yazdım 1 çıkış pini 2000 sn timer gecikme değeri olacak 23000 yazdım meganın 2 nolu çıkış pini 3 saniye aktif sonra deaktif olacak sistem haberleşiyor çıkşı kontrol edebiliyorum fakat timer gecikmesi koyamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşkkürler

ben bu örnekte seri port ekranında 1 tuşuna basarsam mega 2560 r3 2 nolu çıkış aktif oluyor 0 tuşuna basarsam 2 nolu çıkış deaktif oluyor ben 1 tuşuna bastığımda yanına zaman bilgiside girebilirmiyim 12000 yazdığımda 1 çıkış pinini aktif edecek 2000 ise 2sn aktif edecek yani meganın 2 nolu çıkışı 2 saniyeliğine aktif olacak ama bu zaman bilgisi değişken olacak kimi zaman 1500 kimi zaman 3000 gibi

#include
    const int led=2;
    char data ;
    void setup() {
    Serial.begin(9600);
    pinMode(led,OUTPUT);

}
    // put your setup code here, to run once:

void loop() {

if (Serial.available()>0)
    {
    data=Serial.read();
    if(data=='1')
    {
    digitalWrite(led,HIGH);
    }
    }

else if (data=='0')
    {
    digitalWrite(led,LOW);
    }

}

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.