seri port ekranından mega 2560 r3 kartın 1 nolu çıkışına timer konulabilirmi?
  • Merhaba ustalar,arkadaşlar ben bir sorun hakkında fikir almak istiyorum seri port ekranından meganın 1 nolu çıkışına timer ile kesme yaptıracağım ama bu tiner değerini de seri porttan alacak örnek : ben seriport ekranından 12000 yazdım 1 çıkış pini 2000 sn timer gecikme değeri olacak 23000 yazdım meganın 2 nolu çıkış pini 3 saniye aktif sonra deaktif olacak sistem haberleşiyor çıkşı kontrol edebiliyorum fakat timer gecikmesi koyamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşkkürler ben bu örnekte seri port ekranında 1 tuşuna basarsam mega 2560 r3 2 nolu çıkış aktif oluyor 0 tuşuna basarsam 2 nolu çıkış deaktif oluyor ben 1 tuşuna bastığımda yanına zaman bilgiside girebilirmiyim 12000 yazdığımda 1 çıkış pinini aktif edecek 2000 ise 2sn aktif edecek yani meganın 2 nolu çıkışı 2 saniyeliğine aktif olacak ama bu zaman bilgisi değişken olacak kimi zaman 1500 kimi zaman 3000 gibi #include <Wire.h> const int led=2; char data ; void setup() { Serial.begin(9600); pinMode(led,OUTPUT); } // put your setup code here, to run once: void loop() { if (Serial.available()>0) { data=Serial.read(); if(data=='1') { digitalWrite(led,HIGH); } } else if (data=='0') { digitalWrite(led,LOW); } }

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.