nRF24L01 ile birden çok NODE oluşturma
  • İyi günler arkadaşlar. nRF24L01 modülünü kullanarak, birden fazla nRF24L01'i haberleştirmeyi düşünüyorum. RF24.h kütüphanesini kullanıyorum. İki tane nRF24L01'i üçüncüye bağladım ancak bazı sorunlar var. Birincisi, ben merhaba gönderiyorum ilk RF24 ten ama alıcı kısımda bu "erhaba" şeklinde oluyor. İkinci transmitter bazen görüyor bazen görmüyor. Bu tarz bir işle uğraşan oldu mu? Eğer olduysa ve yardımcı olursanız çok minnettar kalıcağım. Aklımda daha bir çok soru var. Kolay gelsin.
  • ne yazacağımı bilemedim. yazdığın programla 2 nrf once birebirine giden mesajları doğru okuması lazım önce onu bir duzelt. yazılan kutuphane nrf yi hangi modda kullanmış ona bakman lazım. butip iletişimlerde mesaj tipleri broadcast(herkesin okuyabileceği) ve peertoppeer(birebir) olur bu kutuphane birebir tip kullandıysa multipoint kulalnamazsın bunun yerine hepsinini adresine mesajları tek tek atman lazım. işin uzun. nrf nın datasheetıni hatmedersen olur...
  • konuyla ilgili akilli ev yazdım.
    nrflerdeki en temel sorun saglam bir anten yap bakırdan olsun biraz sarmala iletişim sorunun gider. arduino larının gonderi ve veri alım zamanlarını duzgun hesapla. 2 den fazla hesaplamalar icin her arduinoya bir kimlik ata veri gonderirken nerden geldiginmi bilesin diye. zor iş iyi calismalar
  • Teşekkür ederim cevaplar için. Biraz daha fazla çalışıyorum. Umarım sonuç alırım :)

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.