Motor ve Li-Po Pil seçimi
  • Merhaba, ben arduino ve android ile bluetooth kontrollü bir araba yapmak istiyorum. DC motor ve pil seçiminde kafam karıştı hangi özelliklere sahip motor ve pil seçmeliyim öneri ve yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
  • Merhaba, ben arduino ve android ile bluetooth kontrollü bir araba yapmak istiyorum. DC motor ve pil seçiminde kafam karıştı hangi özelliklere sahip motor ve pil seçmeliyim öneri ve yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
  • Biraz daha detay vermen lazım.

-Robotun ne kadar ağır olacak, ne kadar hızlı hareket etmesini istiyorsun. Buna karar verince, bu robota uygun motorların ne kadar torka ve rpm e sahip olması gerektiğini anlayacaksın.

-Motorların kaç Voltta çalışacak? Kaç Amper akım çekecek? Motorlara karar verdiğin zaman bu değerlere göre de bataryanı V ve mAh değerlerine göre seçmen lazım. Li-Po bataryalar öyle aman aman ağır değildir ama nispeten küçük bir robot yapmak istiyorsan ilginç bir karmaşa oluşuyor. Eklediğin batarya büyük olursa motorlar yetersiz kalabiliyor ağırlık arttığı için, daha büyük motorlar seçersen de bu sefer batarya değerlerin yetmiyor falan. Bunun içinden çıkmak da sana kalmış tabii :).

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.