Utft 3.2 inç utft UTFT_Demo_320x240 derleme hatası
  • İnternetten indirdiğim UTFT libraryi belgelerim deki ilgili klasöre attım.
    UTFT_Demo_320x240 dosyasını derlemeye çalışıyorum.
    Arduino da yeniyim. Daha ilk defa arduino mega yı çalıştırdım. birlikte aldığım utft 3.2 inç lik ekranı megaya bağladım.
    Ancak ekrana görüntü denemesi yapamadım. UTFT ye görüntü gelmesini sağlamak istiyorum.

Bahsettiğim UTFT_Demo_320x240 dosyasını derleyince ----------------------
    aşağıdaki hatayı alıyorum. Acaba font kütüphanesimi yükleyeceğim.

Arduino:1.6.5 (Windows 7), Kart:"Arduino Mega or Mega 2560, ATmega2560 (Mega 2560)"

C:\Users\Mrnfyc\Documents\Arduino\libraries\UTFT\DefaultFonts.c:14:14: error: variable 'SmallFont' must be const in order to be put into read-only section by means of '__attribute__((progmem))'
    fontdatatype SmallFont[1144] PROGMEM={
    ^
    C:\Users\Mrnfyc\Documents\Arduino\libraries\UTFT\DefaultFonts.c:118:14: error: variable 'BigFont' must be const in order to be put into read-only section by means of '__attribute__((progmem))'
    fontdatatype BigFont[3044] PROGMEM={
    ^
    C:\Users\Mrnfyc\Documents\Arduino\libraries\UTFT\DefaultFonts.c:227:14: error: variable 'SevenSegNumFont' must be const in order to be put into read-only section by means of '__attribute__((progmem))'
    fontdatatype SevenSegNumFont[2004] PROGMEM={
    ^
    Derleme sırasında hata oluştu.

Rapor daha fazla veri içermeli
    "Derleme sırasında ayrıntılı çıktı göster"
    Dosya > Tercihler'de etkinleştirilmiş.
  • utft sitesinde nasıl font hazırlanacağını filan anlatıyordu bı oraya bakın

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.