Klon Arduino mu Pc ye tanıtamıyorum.
  • Arduino başlangıç kit ini çinden sipariş ettim ve arduino programını pc ye kurdum ancak arduinom aygıt yöneticisinde
    USB 2.0 olarak gözüküyor ve sürücü güncelleştirme yapacağım ancak sürücülerde Arduino LLC gözükmüyor
    ( şu sitedeki 5. resimdeki "Arduino LLC" gözükmüyor) http://riverembedded.hackhut.com/2011/12/28/my-arduino-uno-rev-3-and-windows-7-64-bit-installation-unknown-device/
    Bu arada indirdiğim arduino dosyasındaki Driver klasöründeki Sürücü Yükleme dosyasınıda çalıştırdım ancak olmadı.

Şimdi 2 olasılık var
    1-pc de sürücü yükleme konusunda sorun var.>>Eğer buysa yeni orjinal Arduino UNO yu boşuna alırım.
    2-Arduino bozuk.>>Eğer buysa yeni Arduino alırım.

Bu arada Arduinomun üstündeki entegrede "ATMEL Mega 328p - AU 1505" yazıyor.
    (Ürünü iade etmek istemiyorum nerden baksan 50 gün sürer)

(Bu sorun başka bi konuda konuşldu ancak cevap veren olmadı)

Lütfen yardım.
  • USB tarafındaki küçük entegrede ne yazıyor? CH340 veya CH340G olabilir. onun sürücüsünü deneyin.
  • Cevap için çok saol entegrede CH340G yazıyodu ama CH340 ı indirdim kurdum işe yaradı ancak şimdi başka bi problem kaldı arduino programı COM1 ve COM3 ile iletişim kuruyor galiba başka deĞişmiyor çünki, ancak her portu denedım ama 3. ve 4. portlar yok 4,5,6,7,8 var. BU arduino Programına nasıl COM5 veya 6,7,8 i ekleyebilirim ?
  • Sorunu çözdüm:
    Uno yu takınca zaten programa COM4 ekleniyomus cok saolun.
  • istersen aygıt yöneticisinden portu değiştirebilirsin.
  • slm arkadaslar benimde bir sorunum var pc ye bir adet arduino leanardo . bire adet arduino pro micro baglamak istedim ama 2 si ayni anda calısmıyor . ayni porta leanardoyuda baglasam . pro microyuda baglasam calışıyor ama ayri ayri portlara taktigimda 1 calışıyor digeri calışmıyor . atladıgım bir yermi var çözemedim yardım lütfen
  • yildiray37 başlıktaki gibi bir sorun göremedim sende işe yarar bir başlık aç derdini yaz olmaz böyle.
  • İndirme linkini verir misin bende de mega var klon o da aynı olmuyor

• Sanıyorum bende de aynı sorun var. http://forum.arduinoturkiye.com/discussion/3575/arduino-uno-usb-baglanti-sorunu.#Item_1

Akşam eve döndüğümde bende deneyeceğim.

Düzeltme : Maalesef benim kart orjinal olmasına rağmen bilgisayara tanıtamıyorum.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.