Yürüyen ışık buton kontrolü
  • Merhaba 7 adet led bulunduran bir devrem var start butonuna bastığımda ledler belirli bir hızda sırasıyla yanıyor ve başa dönüyor. ( bir nevi yürüyen ışık devresi ) stop butonuna bastığımda şayet o an yanan led benim istediğim numaralı led ise 2. seviyeye geçecek ve ledlerin yanarak kayma hızı biraz daha hızlanacak. eğer 2. seviyedede stop butonuna bastığımda istediğim led yanarken stop'a basmışsam 3. seviyeye geçerek ledler bir kademe daha hızlı kayarak yanmaya devam edecek 3. seviyede stop butonuna bastığımda istediğim led yanarken stop'a basmışsam durum sonlanacak.

( Not ) Bu durumlar gerçekleşirken istediğim led üzerinde ışık yanmazsa ve ben stop tuşuna basmışsam durum tekrar sonlanacak.

Bu projenin geçişlerini yaparken sorunla karşılaştım 1. seviye stop butonuna basıyorum led istediğim numaralı ledde değilse durum sonlanıyor. Stop buttonuna bastığımda istediğim numaralı led yanıyorsa ve ben stop butonuna basmışsam 2. seviyeye geçemiyorum ledler birinci seviyedeki gibi yanmaya devam ediyor yardımcı olabilecek varsa ve yardım ederse minnettar kalırım.

• sorun cözüldü.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.