Arduino step motor kontrolü
  • Merhaba herkese , Öncelikle araştırmadan gelmedigimi belirtiyim ama yalnış aradağımı düşünüyorum.
    Sorum Şudur: sadece step motor kontrolü yapan shieldler arasında en çok sayıda kontrolü sağlayan shield hangisidir?

Çok teşekkürler.
  • LD293D SHEİLD 4 DC MOTOR ,2 STEP MOTOR VE 2 SERVO MOTOR KONTROL EDEBİLİRİ
  • ÇOK TEŞEKKÜRLER GÜRKAN AMA BANA SADECE STEP MOTOR KONTROLÜ LAZI SERVO İŞİMİ GÖRMÜYOR SIKINTIDA ORDA. BENİM ORTALAMA 30-32 TANE STEP MOTORU EN AZ ARDUİNO VE SHİELD İLE ÇÖZMEK.
  • aslında kendi tasarımını yapsan nasıl olur onu düşündüm, step motor sürücüsüne sonucta bir step pulse birde yön seçimi gidecek. motor başına 2 pin yeter. motor surucu kodunu da ona göre modifoye edeceksin yada kendin yazacaksın. şu easydriver step motor surucu dediğimi yapar sadece 2 pinle yönetirsin http://www.schmalzhaus.com/EasyDriver/index.html
  • MERHABA OKOMAN İLGİNE ÇOK TEŞEKKÜRLER ÖNCELİKLE, SHİELD İLE ÇÖZEMEZSSEM ÖYLE YAPACAGĞIM SANIRIM, AMA ŞUAN BU CNC SHİELD'İ BİLE KONTROL EDEMİYORUM :)
    BAYA AMATÖRÜM STEP MOTOR KONUSUNDA ,BANA BU KONUDA YARDIMCI OLABİLİRMİSİN ACABA? KULLANDIGIM SHİELD BU http://www.aliexpress.com/store/product/3D-Printer-CNC-Shield-for-Arduino-GRBL-Compatible/1306340_1931530630.html
  • Merhaba arkadaşlar, Acemiliğimden dolayı özür dileyerek başlamak istiyorum .Step motoru limit switchlerle kontrol etmeye çalışıyorum ama çok fazla sorun var kodda mı hata bağlantıdamı çözemedim. yardımcı olursanız sevinirim.

#include Stepper.h
    const int stepsPerRevolution = 200;
    Stepper myStepper(200, 8, 9, 10, 11);
    int ilerilimit = 4;
    int gerilimit = 2;
    int iLdeger = 0;
    int iGdeger = 0;

void setup() {
    pinMode (ilerilimit,INPUT);
    pinMode (gerilimit,INPUT);

}

void loop() {
    {
    iLdeger = digitalRead(ilerilimit);
    iGdeger = digitalRead(gerilimit);
    }

geri();
    if (digitalRead(2) == LOW) // burda pin numarası yerine ''iGdeger'' değişkeni çalışmadı
    {
    dur();
    delay(1000);
    }

ileri(); //buradan sonra motor ileri switche ulaşmadan geri geliyor ? çözemedim
    if (digitalRead(4) == LOW)// burda pin numarası yerine ''iLdeger'' değişkeni çalışmadı
    {
    dur();
    delay(2000);
    geri();
    }
    }

void ileri()
    {
    myStepper.setSpeed(150);
    myStepper.step(-stepsPerRevolution);
    }
    void geri()
    {
    myStepper.setSpeed(150);
    myStepper.step(stepsPerRevolution);
    }
    void dur()

{
    myStepper.step(0);
    myStepper.setSpeed(0);
    }

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.