ESP8266 ile Kablosuz Serial Monitor
  • Merhaba,

ESP8266 (21 adet) ve arduino uno (21 adet 1 tanesi ana istemci 20 tanesi veri yollayan)

esp8266 arduino ya bağladık ve kablosuz olarak bağlantı var şunu yapabilir miyiz ;

"1 tane ana arduino ile diğerlerine serial monitor sayesinde data alabilir miyiz ?"

Edit: Kablosuz olarak ESP8266 üzerinden

Teşekkürler...
  • atılırda güncelleme yarıda kesilirse ne yapacaksınız onu önce bir çözün
  • Merhaba hocam,

sadece basit ldr ve mq-7 gibi basit sensörler kullanıcaz max 20 arduino ana sunucu ya veri yolluyacak daha fazlasını ben kabul etmem zaten :)
  • iyi geceler hocam dediğinizi yapabildiniz mi bende 30 kadar lm35 den ve 6 arduinodan gelen veriyi bir arduinoda toplamak istiyorum yapılabilir mi
  • bende yaptım buna benzer bir şey daha az sayıda olsa da deneysel olarak. verileri toplayan arduino sırayla veri isteği gönderiyordu talimatı alan da veriyi yolluyordu böyle çözdüm çakışma sorununu. Hatta denemedim ama bu veri gönderenleri röle olarak kullanmakta mümkün algoritma iyi hazırlanır ise toplayan arduinonun erişemediği yerlere aradaki alıcıları kullanarak komut gönderilip veri taşınabilir. Bir sitede yada fabrikada bu gerekli olabilir mesela

şöyleydi bu gün aynı resmi başka başlıkta kullandım tesadüf. Bunlardan 3 tanesi ile böyle kural koyarak sırayla veri gönderdim sorunda olmadı hiç
    Bu gönderen arduino. Cihazın ölçüm değerini gönderiyor
    http://i.hizliresim.com/9G1Q7o.jpg

buda alan. Alıp PC ye aktarıyor
    http://i.hizliresim.com/6mV91E.jpg

Hatta bunu pc deki yazılım ile test ettim 12 saat kadar çalıştı 3 tane arduino 5 saniye de bir veri yolladı ve bir tane bile pc ye gelen eksik veri olmadı. Olsaydı yazılım onu anlayacaktı o kadar sorunsz çalıştı yani bende şaşırdım doğrusu.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.