• arkadaşlar merhaba,
    bizim bir sistemimiz var bir tane ardunio ile çalışıyordu fakat 1000 döngüde bir haberleşme kopuyordu bu bizim için sıkıntı değildi fakat bunu 4 arduino ile yaptığımızda ( ethernet shield lardan switch e giriyoruz ordan da pc ye ) 30 döngüde bir haberleşme kopmaya başladı. bu bize zaman açısından problem yaratmaya başladı bunun sebebi veya çözümü nedir ? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..
  • arduinodaki bir çok kutuphane dayanıklılık testinden geçemez genelde, ethernet veya wifi modulleri belirli peryotlarla soft reset yapmak bir çözüm olabilir ama açık kaynak kutuphanelerin hepsi kalıteli olmuyor uzun vadeli veya ticari kullanımda çok sıkıntı yaşarsınız. zaman içinde kendi çözumlerınızı yazın veya mevcut kutuphaneleri elden geçirin...
  • Hocam, 3 port ta çalışıyorken birini 192.168.2.101 diğeri ......102 sonuncuda ......103 birinci portla ağlantı kurup veri alırken diğer portlara erişemiyorum bilgi alışverişi olmuyor bunun sebebi nedir ? nasıl bir yöntem izlemem gerekiyor
  • Hocam birsey daha soracaktim, benim ethernet shield larda mac adresi yazmiyor.. Mac adreslerini ogrenebilecegim bir yontem mevcut mudur ?
  • mac adresi canın ne istiyorsa onu yazıyorsun :) yeterki networkde aynısından olmasın. tcp ip sonuçta iki uçlu bir çalışma karşı tarafta da sorun olabilir mask değerleride önemli networkun 3 ip ile sınırlanmış da olabilir.
  • String abcPortID = "P001";
    IPAddress ip(192,168,2, 101); // PORT'un IP addresi

IPAddress gateway(192, 168, 2, 1);
    IPAddress subnet(255, 255, 255, 0);
    IPAddress dns1(192, 168, 2, 1);
    IPAddress abc_Server_IP(192,168,2, 100);
    unsigned int abc_Server_TCPport= 55000; // abc "Server" port

hocam tanımlamalarım bu şekilde sadce değiştirirken en üstte port ıd yi p002 ip yide 192,168,2,102 sonrakinde port ıd yi p003 ip yide 192,168,2,103 yapıyorum fakat sadece port 1 le bağlantı kuruluyor diğerleriyle kurulamıyor ve port 1 de de çok sık kopmalar yaşanıyor. teşekkür ederim cevaplarınız için

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.