Android Arduino Accessory (Yardım)
  • Merhabalar ;

Altta vermiş olduğum projeleri yapmak istiyorum yalnız bir türlü gerçekleştiremedim.Elimde bütün elektronik devre elemanları mevcut.Kütüphane kodlarını ekledim. IDE düzgün çalışıyor ve gerekli kod u arduinoya sorunsuz aktarabiliyorum. Android uygulamasındada bir sorun yok gibi gözüküyor. Fakat usb kabloyu bağlayınca yalnızca cihaz bağlandı uyarı sesini veriyor. Uygulamada herhangi bir etkileşim söz konusu değil.

1. http://rancidbacon.com/p/android-arduino-accessory/

2. http://blog.bricogeek.com/noticias/arduino/el-adk-de-google-en-un-arduino-uno/#more

Elimdeki başlıca elemanlar ;
    Arduino Uno R3 (yeni versiyon )
    USB Host Shield V2.3
    Samsung Galaxy S3
    ve devreyi kurmak iççin gerekli diğer tüm elemanlar. Teşekkürler..
  • @MuratOnurSurek hangi cihaza bağlı hangi usb kabloyu nereye bağlayınca cihaz bağlandı sesi veriyor?

Telefonu Arduino'ya bağlamaktan bahsediyorsan ve çalışmıyorsa
    1- Shield kütüphanesini düzgün yükledin mi, import ettin mi?
    2- Arduinoya kodları düzgün yükledin mi?
    3- Telefona programı düzgün yükledin mi?
    4- Eclipse 'te programı düzgün derledin mi? Düzgün aktardın mı? Eclipse'nin ihtiyaç duyduğu kütüphaneleri, pluginleri düzgün yükledin mi? Versiyonları doğru mu? Doğru Eclipse versiyonuyla mı çalışıyorsun?
  • facebook'ta cevap yazdım. buraya da kopyalayalım dursun.

Merhaba; usb shield'im olmadığından android ile çalışmada pek tecrübeli değilim ama genel olarak bir kaç tavsiye de bulunabilirim. öncelikle shield'le yapılmış örneklerden yola çıkarak shield ile android'in doğru parametrelerle birbirini görüyor olduğunu test etmek lazım. bunun en kolay yolu android uygulamasının test kısımlarını kontrol etmek. mutlaka bir test yöntemi vardır. eğer burada bir kaç ayar varsa pc'de olduğu gibi seri port benzeri parametreler bunları kontrol etmekte fayda var. bu ayarların doğru olduğuna karar verdikten sonra uygulamanın arduino tarafını kontrol etmek lazım. en basit örneklerden yola çıkarak uygulamayı karmaşıklaştırmak ilk deneme süresini hızlandırır. örneğin cihaz bağlantısını kontrol eden bir devre yapmak gerekli. dediğim gibi daha önce hiç bağlamadığımdan çok fikrim yok ama ben bu cihazla uğraşıyor olsam önce bu adımları denerdim. kolay gelsin.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.