Autopilot, Ardupilot vs
  • Ardupilot tarzı Arduino kartları hakkında bilgisi olan var mı? Benzer ürünlerin fiyatları ve çalışma mantıkları nedir? Bize ne fayda sağlıyor bu kartlar?
  • Ardupilot'un en önemli özelliği diğer kontrol kartlarına göre daha fazla özelleştirilebilir olması.
    Asıl amacı uçuş olan kişiler için belki arduino biraz daha zor olabilir fakat arduino kullanan birisi için ardupilot ile çalışmak oldukça kolay olacaktır. daha fazla özelleştirme ile asıl amaç olan uçmaktan başka şeyler de rahatlıkla yapılabilir. onun haricinde sadece uçuş amaçlanıyorsa, donanım hızı yeterli gelmeyebilir, veya başka sorunlara yol açabilir. arduino'cuların uçma kiti olarak düşünebilirsin.
    Hepsinin çalışma mantığı aynı. Uçuş Kontrol Ünitesi olarak kulanılıyor. sensörlerden gelen verilerle motorları ve diğer uçuş elemanlarını kontrol ediyorsun. burada sensörlerin hızları önemli olduğu kadar kontrol ünitesinin hızı da önemli. benim son zamanlarda gördüğüm kadarıyla naza gibi üniteler daha çok kullanılıyor. tamamen bu iş için üretilmiş üniteler daha stabil ama ardupilot'a göre biraz daha az özelleştirilebilir.
    http://www.dji-innovations.com/products/naza-multi-rotor/overview/
  • Yazılım olarak ne kullanıyor peki bu autopilotlarda? İkinci soru olarak ardupilot kullanirsak ayrica arduinoya gerek var mi?
  • yine processing dili ile yazıyorsun. arduino ile aynı dil.
    ardupilot'ta zaten arduino var. başka bir arduino'ya gerek yok.
  • Kaan bey teşekkürler :)
  • İyi günler.Ben de quadcopter yaptım.Fakat yazılım konusunda sıkıntım var.Ben ardupilot olmadan arduino uno ile yapmak istiyorum.Quadcopter kpdu çok aradım fakat düzgün çalışan bir kpd bulamadım.Yardımcı olur musunuz

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.