step motor butonla xyz komutu vermek istiyorum ?
  • Step motorum drv8825 sürücü ile çalıştırıyorum bread board üzerinden butonla yön vermek istiyorum bunun için ne yapabilirim yada neler yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.
  • merhaba öncelikle step motor yön kontrol uygulamasını kurmanızı tavsiye ederim step ve speed fonksiyonunu anlamanız gerekecek ve step motor bağlantı şekillerini çözmeniz gerekecek siz şuanda hangi aşamadasınız acaba onu söylerseniz ona göre yardımcı olalım durdugunuz noktayı biz bilmiyoruz çünki
  • ben şuanda sürücü ile step motoru sonsuz döngüye sokup ne kadar süre çalışabilecek sürüde ısınmalar oluyormu ne tür problemle karşılacağımı anlamak için deneme yapıyorum bağlatı şemalarını biliyorum fakat buton yapılandırılması bağlanışını bilmiyorum
  • butonu okumayı yapabiliyor musun? anlamadığım şey motoru dondurupte iki butonu okuyamamak bana mantıklı gelmedı... şu arduinoyu oradan buradan kod kopyalamak yerıne bı kerede öğrenmeyi deneseniz ?
  • Aşagıda vermiş olduğum kod 200 step sağa 200 step motoru sola çevirir ordaki değerle oynayıp sayıyı artırırsan dilediğine kavuşursun ve okoman arkadaşımızın dediği gibi bu kod sana örnek olsun ve ıyıce oyna bu kodla değişiklikleri gözlemle ve öğren http://mchobby.be/wiki/index.php?title=DRV8825 yukardaki linkte bağlantısınıda görürsün #define pinEnable 13 // Activation du driver/pilote #define pinStep 9 // Signal de PAS (avancement) #define pinDir 8 // Direction void setup(){ Serial.begin(9600); Serial.println("Test DRV8825"); pinMode( pinEnable, OUTPUT ); pinMode( pinDir , OUTPUT ); pinMode( pinStep , OUTPUT ); } void loop(){ int i = 0; digitalWrite( pinDir , HIGH); digitalWrite( pinStep , LOW); for( i=0; i<200; i++){ Serial.println( i ); digitalWrite( pinStep, HIGH ); delay( 10 ); digitalWrite( pinStep, LOW ); delay( 10 ); } digitalWrite( pinDir , LOW); // Direction avant for( i=0; i<200; i++){ Serial.println( i ); digitalWrite( pinStep, HIGH ); delay( 1 ); digitalWrite( pinStep, LOW ); delay( 1 ); } Serial.println("Axe bloqué + attendre 5 sec"); delay( 5000 ); Serial.println("Deblocage axe"); digitalWrite( pinEnable, HIGH ); Serial.println("Fin de programme"); while( true ); }

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.