Arduino Uno R3 sorunu
  • Merhaba arkadaşlar aşağıdaki adresteki seti aldım.Ancak arduino programında kartı uno olarak gösterince hiçbir şey yükleyemiyorum "avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp=0x00" hatası veriyor. İlginç bir şekilde kartı nano ve ATmega 328 olarak gösterirsem düzgün çalışıyor. Bu şekilde nano olarak çalıştırınca fonksiyonelliği kötü etkilenir mi, uno olarak gösterirken yapabileceğim şeylerin hepsini nano olarak gösterip de yapabilir miyim yoksa bazı şeyler eksik mi olur iade etmeli miyim?
    http://www.aliexpress.com/item/UNO-R3-KIT-Upgraded-version-of-the-Starter-Kit-the-RFID-learn-Suite-LCD-1602-for/1318648074.html
  • bu klon ürün Ch340 gibi duruyor. Arduino driver'ini kaldırıp yeniden yükleyin düzelecektir.
  • Cevap için teşekkürler.ch340g driverini yüklemiştim zaten buna rağmen driver ve arduino programını tamamen kaldırıp yeniden yükledim.Bilgisayarın arduinoyu görmesinde problem yok ancak kodu yüklemek için programda arduino nano veya arduino due olarak seçmem gerekiyor.Arduino duo olarak kod yollayamıyorum.İnternette araştırdığımda bazı firmaların mesela osepp uno r3 için sitesinde şunu yazmışlar
    " Select the Arduino Uno. (IMPORTANT: If your sketch does not load properly using this selection, please select Arduino Duemilanove or Nano w/ ATmega328. It was brought to our attention that some of our UNO R3 boards may have been loaded with this bootloader instead (we are embarrassed). Functionally, it is the same so no real concerns. Please accept our apologies!!
    http://osepp.com/learning-centre/start-here/uno-r3-plus/
    Bana gelen arduino da ancak bu şekilde çalışıyor tipi uno olmasına rağmen uno olarak çalışmıyor.Benim sorum unoyu nano veya due seçerek kullanmanın bir zararı olur mu?Fonksiyonları azalır mı?
  • Açıkcası hiç başıma gelmedi ancak teorik olarak bakacak olaursak bu iki kart arasındaki fark Nano'nun 2 adet daha fazla Analog girişinin olması , 3.3V DC Pin'i olamamasıdır. bunun yanı sıra her ikiside 32kB hafızaya sahiptir ama UNO 0.5kB nano ise 2kB'ını kullanır. Yani hiç bir sorun olmaz gibi duruyor. Fonksiyonlarında azalma olmaz.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.