ESP8266 ile modeme bağlı cihazları listeleyip RSSI ölçümü
  • Merhaba,

ESP8266 ile internete bağlandıktan sonra, o ağa bağlı cihazların listesini çıkarıp RSSI değerlerini çekebilir miyim?

Modemden bu bilgileri ESP8266 ile istemenin bir yolu var mıdır?

• bağlanmadan etraftaki wifi spotların rssi değerlerini sorgularsın. bağlandıktan sonra o fonksiyon çalışmaz kimlerin bağlı olduğunu da göremezsin yada bağlandığın ip grununa tektek tarayıp ping atarsın ama ping komutunu kendin yazman lazım. pinge cevap vermeye de bilir bağlı sistemler. esp kendine bağlı olanları rapor eder ama zaten 3-4 bağlantı zar zor taşıyor
  • esp8266 kapalı alan konum belirleme sistemi için uygun rssi bilgisine sahip değil mi? stabil bir rssi sinyali göndermediği için mi bugüne kadar kullanılmamış konum belirleme sistemlerinde
  • sen yap bize de haber ver.
  • Bu modüller çok enerji harcadıklarından olsa gerek, millet bt ile bu işi çözmekte.
  • okuman bey bu proje üzerinde uğraşıyorum.4 adet esp8266'dan rssı verileri alıyorum.alıcı esp bu verileri acces point üzerinden c# aktarıyor. aktarımda problem yok ama esp rssi bilgileri çok kararsız çıktı en yakınında kendi içerisindeki scannetworks() fonksyonundaki geçikmenin varlığında bile kararsız sinyal veriyor.ancak telefon üzerindeki wifi rssi uygulamalarına baktığımda anten sinyalleri çok kararlı gözüküyor bunun neticesinde şu kanıya karar verdim alıcı olarak espler çok yetersiz yada scannetwork() fonkyonu kararsız çalışıyor. alıcı esp iptal edip android uygulaması üzerinden konum kontrolü yapmaya başladım.
  • external anten takıp deneyin fark edebilir. genelde ya pcb çizim anten var yada chip anten var. duzgun bir external anten bağlanırsa fark edebilir.
  • üzerinde 3dbi external anten bulunmakta bütün modüllerin okuman bey
  • esp lerin son versiyonunu compile edip yuklemeyı deneyın bazı forumlarda çalışmadıgını soyluyorlar yenı fw ile de kalıbrasyon gerektıgı yazmışlarde bunları yapabılecekmısın bılmıyorum esp8266 forumlarını araştırın mutlaka ugraşan olmuştur.
  • ha bıde rssi sıfırdan kucuk degerler gelebılır bunları da alabılecek bır değişkende tutun belkı o sekılde çözulur
  • esp 8266 en son sürümünü kurdum güncellemelerini gerçekleştirdim bu şekilde alıyorum bilgileri kalibrasyon uygulanmasını anlayamadım.
  • rssi degerlerinin duzgun olmadıgını gormustum bazı forumlarda, bunu rssi degerlerini olcup yenı bır rssı tablosu oluşturanları gormustum, belkı yenı fw de duzeltılmıştır.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.