bluetooth ile Step motor step sayısı
  • Burda Emeği gecen herkese teşekkürler öncelikle;
    bluetooth ile yazılım içerisine herhangi bir değer yazdırabilirmiyiz ?
    örneğin;
    Benim yapmış olduğum projede android ile arayüzü yazdığım 5 butonlu bir yazılım var ve tabiki arduino yazılımınıda yazdım ben android üzerinden istediğim butona basıp step motoru o butona atanmış değer kadar ilerlemesini sağlıyorum buraya kadar sıkıntı yok
    öğrenmek istediğime gelince;
    butonlara atadığım değerleri android telefonum üzerinden değiştirebilirmiyim
    örneği;
    10 metreye gitmesini istediğim arabamın yazmış olduğum değer 10000 lakin bu değer az geliyor ve ben bunu bluetooth üzerinden o anda değişebilirmi
    bununla ilgili bana fikir verebilecek bir arkadaşımız varmıdır acaba
  • Merhaba :)

Tabiki değiştirebilirsin.
    bunu yapabilmen için değerleri sabit değilde parametre olarak tanımlaman gerekmektedir.

Örneğin senin yazılımında butona basınca 10 metre gidecek ibaresinde 10 bir sabit.

sen burayı butona basınca x metre gidecek şeklinde yazıp,
    x değişkeninide bluetoottan gelen değer olarka ayarlarsan.
    Bluetooth tan gönderdiğin değer gider senin gidecek metrene yazılır.
    İyi çalışmalar
  • bununla ilgili bir örnek çalışma varmı yada fıkır verebilecek bir örnek yazabilirmiisniz acaba sayın ekmekci çünkü bluetoothtan gelen veriyi oraya nasıl yazdıracağımı anlamadım

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.