HC-05 Bluetooth RX(Pin0) VE TX(pin1) değiştirme
  • Merhabalar;
    Soruma Başlamadan önce AT Komutlarıyla password,name,baud gibi fonksiyonlara bakabılıyorum ama bunları nasıl değiştireceğimi bulamadım bir yazıda diyelim isim değiştireceksiniz "AT+NAMEyazacağımız isim" Komutu ile isim değişebiliyormuş lakon yazıyorum hata veriyor şimdi deiğer soruma geçiyorum
    bluetooth modülü bağladığımız pin0 ve pin1 uclarına bağlıyoruz yanlız bu durum usb üzerinden yazılım atarken hata vermeye sebeb oluyor ve hersefernde bluetooth kablolarını cıkarıp öyle yazılım atabılıyorum bu durumdan dolayı ben bun pinleri başka pin olarak atayamazmıyım örneğin; pin5 ve pin6 gibi
  • Arkadaşlar sorunumu çözdüm başka bir arkadaşımızada yardımı olur belki diye paylaşıyorum burdan

#include
    int bluetoothTx = 2;
    int bluetoothRx = 3;
    SoftwareSerial bluetooth(bluetoothTx, bluetoothRx);

void setup() {
    bluetooth.begin(9600);

void loop(){
    if(bluetooth.available())

int data = bluetooth.read();

Sormak istediğiniz yerde yardımcı olurum
  • Hocam ben de aynı sıkıntıyı çekiyorum. HC 06 kullanıyorum. Sensor Shield olduğu için rx ve tx in yerini değiştirmek işime gelmiyor. Otomatik yerine oturtuyorum modülü.

-rx ve tx in yerini değiştirmeden bu işi nasıl çözebiliriz? Sıkıntıyı bulabildin mi? Yükleme sırasında çıkarıyorum yüklüyor ama tekrar takınca yine çalışmıyor.

-Ben rx ve tx in önüne herhangi bir direnç bağlamıyorum. Bu şekilde D2 ve D3 pinlerinde sıkıntısız çalışıyor. Uzun vadede sıkıntı çıkartır mı?

Teşekkürler.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.