İki ray arası mesafe
  • Herkese merhaba,Ben demiryollarındaki iki rayın arasındaki mesafeyi ölçüp hatalı olan yerdeki iki ray arasındaki mesafeyi üzerine yazan, bu mesafeyi ayrıca uzaktaki bir ekranada yazdıracak ve bu bölümü bir boya ile boyayacak projem var yardımlarınız bekliyorum şimdiden teşekkürler.ölçümü optik sensörle yapacağım.
  • Uzaktaki ekran derken ? Ne kadar mesafeden bahsediyorsunuz ? Ve en önemlisi nasıl bri yardım bekliyorsunuz ?
  • Yani mesafe 20-25 metre gibi bir mesafe olacak.Ardunioyu hiç bilmiyorum bir hocamın tavsiyesi ile öğrendim nasıl kitler kullanmalıyım.
  • iki ray dediğin tekerdeki dingil açıklığındanmı bahsediyorsun yoksa yan tarafta başka bir yol var onunla arasınımı ölçeceksin yada ray ustunde gittiğin rayın uzunluğu mu ben anlamadım. dingil mesafesini ölçeceksen ne kadar bir hassasiyet olacak 1mm mi 18cm mi 20mt mi. bilgiler açık olmalı
  • Dingil mesafesini ölçeceğim hassasiyetde 15 milimlik olacak.
  • Mekaniği kurun optik mesafe ölçen bi sürü sensör var ihtiyacınıza göre olanı seçin manuel olarak hareketi sağlayın boya işaret yöntemlerini projelendirin. Hiçbişey yapmadan yapamadan sıfırdan proje beklentiniz hayalin ötesine geçemez.

Buralar takılacağınız yerler için destek alabileceğiniz ortamlar.
  • Sıfırdan proje beklentim yok sadece hangi kitleri kullanacağımı sordum okuduysanız.
  • Bu uslupla zor!!!
  • yani şunu mu anlıyorum. Uzaktaki ekran dediğiniz 20-25m mesafede. Mekanik kısmı nasıl olacak ? Biraz fikir versen...
  • başlık "iki ray arasındaki mesafe" olunca aklıma geldi enteresan bir bilgi paylaşayım dedim. 2 ray arasındaki mesafe bir hesap sonucu ortaya çıkan bir rakam değil, yan yana koşan 2 atın dıştan dışa kıçları arasındaki mesafeden geliyor. (ilk demir yollarını tekrardan yol yapımına para harcamamak için mevcut yol nerden geçiyorsa mumkun oldugunca ustune yapmaya çalışmışlar)
  • pardon soruyu cevaplamayı unutmuşum, bir lineer potansiyometre ve bunu surekli açmaya çalışacak şekilde bağlanmış bagaj liftini birbirine bağlayıp baş ve dip kısımlarına rulmanla 2 ray arasına sıkıştırıp sistemi ileri - geri surecek bir arabayla, potansiyometreyi surekli ölçecek bir arduino, (evet çok hassas olmayacak ama gerekte yok hassas olmasına bence) bulunduğu yerin koordinatını alacak bir gps modulu, ve sana raporlama yapacak bir gsm / gprs modulu. hepsini birleştir, bağla abi son vagona gönder fizana. ister tum yol boyu açıklık değerlerini al ister sadece anormal olan yerinkini.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.