kafamda deli sorular no:1 [expert]
  • merhabalar,

sorum şu, üzerinde
    1 adet GSM/GPRS modülü,
    1 adet GPS modülü ve Anteni,
    1 adet STM32 işlemcisi bulunan, bir Araç takip cihazının üzerinden GSM/GPRS modülünü ayırdım.
    kart üzerinde tespit ettiğim Tx ve Rx pinlerinden birer kablo lehimleyip, USB/TTL ye (Tx->Rx, Rx->Tx) bağladım, serial monitörüde açtım. şuan mantıken serial monitörde bazı AT komutları görmem gerekmez mi? neden hiçbir şey yok?
  • gsm modulun data sheetını bul orada bır suru bacaga power ve gnd vermen lazım başlangıc prosedurude farklı olabilir
  • gsm modulune değil hocam ben stm32den gelen tx ve rx e denk gelen bacaklara bağlantımı yaptım. module ne diyo onu dinlemek istiyordum, ama çözdum olayı usb ttlnin driveri ile ilgili sorunum varmış format atıp tekrar yukledim şuan ilk gelen at komutunu görebiliyorum teşekkurler
  • şimdi arduino ile araya girip komutları dinlemek niyetindeyim. yani stm32den gelen veriyi önce arduino ile seriale döküp sonra, gsm modulune iletip, ardından gsmden gelen cevabı tekrar arduino ile serial ve stm32 ye iletmek amacım.

benzer proje varmı bildiğiniz?

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.