Kendini dengeleyen robot yapmak istiyorum
  • http://www.robimek.com/android-kontrollu-dengede-duran-robot-yapimi/

elimde olanlar
    •Arduino Uno
    •Mpu 6050 6 eksen Gyro-İvmeölçer

Bir tanede L298N motor sürücü var elimde ama Projede eleman L293D Motor kullanmis.
    acaba L298N'i kullansam sorun olurmu?
    Birde iki adet 500 Rpm Motor gerekli bu motorun yerine hurda cihazlardan örnegin eski CD Rom 'dan cikartmis oldugum motorlar olurmu? Veya bu motorlara yakin motorlar hangi cihazlarda vardir? Bozuk hurdalardan sökebilirim.
  • L298nide kullanabilirsin. Hazır şeyler kullanmak zorunda değilsin. Zaten hazır modül hazır kod bunlar kendin yap ruhuna aykırı. Örnekler referans alınması gereken şeylerdir. Birebir uyacaksan bana pek anlamlı gelmez. Eski printerlardan sökmeni tavsiye ederin. Cd romların çekmecesinde kullanılan motor uygun ama küçük gelir diski çeviren motoru kullanamazsın.
  • kendimi dengeleyen insan olmak isiyorum. forumda yardımcı olabilecek varmı :)
  • robotu yapabildiniz ise yardımcı olurmusunuz..
  • su an Motor konusunda sikintiliyim.
    Servo motorlari hack ederek 360 derece dönen DC haline getirdim ama cok yavas oldugu icin dengede durma olayi olmuyor.
    Hersey tamam ama sadece uygun Mortorlari bulamadim buldugumda yapinca burdan paylasirim.
  • Normal motor kullan servoya gerek yok
  • Simdilik şöyle bir sey cikti

• bence gayet güzel başarılar

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.