İnfraRed Kumanda Arduino Programlama
  • void loop(void)
    {

if (irrecv.decode(&results)) {
    unsigned int value = results.value;
    switch(value) {
    case code1:
    {

dmd.clearScreen( true );
    dmd.selectFont(Arial_Black_16_ISO_8859_1);
    // I
    const char *MSG = "Message 1";
    dmd.drawMarquee(MSG,strlen(MSG),(32*DISPLAYS_ACROSS)-1,0);

while(true){

dmd.stepMarquee(-1,0);
    delay(100);
    }
    irrecv.resume();

break;

}
    case code2:

dmd.clearScreen( true );
    dmd.selectFont(Arial_Black_16_ISO_8859_1);
    // I
    const char *MSG = "Message 2";
    dmd.drawMarquee(MSG,strlen(MSG),(32*DISPLAYS_ACROSS)-1,0);

while(1)
    {
    dmd.stepMarquee(-1,0);
    delay(100);
    }
    irrecv.resume();
    }

}}

Benim projemde kumandadan button 1 e bastığımda message 1 yazması button 2 ye bastıgımda message 2 ye gecmesi gerekiyor ama while loop a girdiği zaman farklı butona bassamda aynı mesaj surekli dönüyor. Yapmak istediğim loop içinde butonun kontrolünü yapmak
    Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler...
  • serial printte results.value degerini okuttur bak ne yazıyorsa if kontrolu ile eşitle gelen degere.
  • Kurdmemin dediği gibide yapabilirsin yada daha fazla komut kullanacaksınız swith case de kullanabilirsiniz
  • arkadaşlar merhaba. arduino 3 tane p10 led tabelaya birbirinin devamı şeklinde yazı gönderiyorum. yalnız yazı sabit durmasını istiyorum. Bilen varsa yardım eder misiniz?
  • @fattyX açtığın başlıklardan birinde cevap yazıp "arduino kullanmayı öğrenmemişsin" demeye getirmiştim şimdi bakıyorumda kardeş sen forum kullanmayıda öğrenmemişsin.
  • Arkadaslar onun7ze gelen yere alakasiz seyler acmayin iptal edicem uyeliginizi bak

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.