joystick ile internet üzerinden servo kontrolü
  • bi joystick ile yaptığım sağ sol internet üzerinden uzaktaki ardunioya bağlı servoyu döndücek, kısaca iki ardunioyu internetten haberleştirmek nasıl olur, acil yardım lazım teşekkürler.

yani bağlantı şeması böyle olucak
    joystick -> ardunio1 -> internet -> ardunio2 -> motor
  • çok basit bir kod göndermeniz mümkünmü joystick -> ardunio1 ethernet shield kodu -> internet -> ardunio2 ethernet shield kodu -> motor
  • şu işlerde yapılan en büyük hata da yapılan işi "çok basit" diye nitelemektir. arduino ve ethernet shield aldınız mı bunları bağladınızmı bu sitede ethernet ile ilgili en az 3 yazı var yukleyip deneyin nasıl oluyor network bağlantısı öğrenin bir kere. joystik dene şey ustunde 4 tane buton olan bir nesne alın arduno ile 4 tane butonu okuyacak bir uygulama yazın. alın motoru surun bakalım arduino ile bir surmeyi deneyin. neresi basit bu kadar kodun yazılması test edilmesi uygun şekilde çalışması. siz ne sanıyorsunuz arduno ile proje yapmayı. "basit" olduğunu kim söyledi size...
  • Aldım ardunio, joysitc ethernet shield inteki ethernet shieldin üstünde bağlı motora nasıl sinyal göndereceğim temel mantığını bulamadım dış ip ve port u yazıp buradaki şu ethernet shieldin şu pin ine sinyal vb.. tam çözemedim sistemi

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.