arduino ve torrent
  • merhabalar biraz saçma da olsa bir sorum olacaktı arduino uno ve ethernet shield ile arduino yu bir torrent istemcisi haline getirebilirmiyiz sadece torrent dosyalarını indirsin demek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
  • pek mümkün olduğunu sanmıyorum.
    Raspberry pi ye yönelmeniz lazım
  • rasberypi ile yapabilirsiniz ardunino ile teorik olarak olur ancak yapmaya değmez. torrent mantığında torrent parçaları tek bir sunucuda değil belki 200 tane ayrı bilgisayar uzerinde duruyor aynı anda butun parçaların indirilmesi gerekiyor bağlantılar aktıf tutup azar azar parçaları indirip daha sonra birleştirmek gerekiyor. şu anda yazılmış ethernet kutuphanesinde aynı anda 2-3 tcp connection aktif olarak tutulabiliyor hızı da o kadar iyi değil. gerekli hafıza da yetersiz bu işleri yapmaya. arduino yun da yapabilirsiniz belkı onun içinde ayrı bir linux sistem var orada koşturulabilir torrent client belki ornek varmı bilemiyorum. arduino dediğiniz şey bir bilgisayar değil micro işlemcidir beklentileriniz farklı olmalı elektronik olarak yazılımla birşeyler hissedip ölçüp bir şeyleri hızlıca yapmanızı sağlar sadece, elle tutulur daha fiziki bir şeydir sonuçta.
  • çok teşekkürler benim aklımda olan ucuz bir freenas cihazı üretmekti dediğiniz gibi raspberry pi ile php kullanarak kişisel bir sunucu basit bir şekilde yapılabilir gibime geliyor :)
  • sizde kavram kargaşası var torrent başka bir şey php ile yapılacak kişisel başka bir şey.
  • biraz ilerisi için konuştum kusura bakmayın freenas cihazlar aynı zaman da torrent desteği sunuyorlar ondan aklım karışık
  • hayalleri geniş tutmak guzeldir de birde gerçekler var arduino unoda topu topu 64k dan geriye 10-15k program alanı kalıyor sana, bunun gerisi ethernet sd kart bootloader a gidiyor zaten. ama şunu yapabilirsin bir torrent sunucu indexini tarayıp içinde starwars geçen şeyleri sana maille haber veren bir uygulama yazabilirsin en azından. daha minimal kolay ve fonksiyonel düşün.
  • yardımınız için teşekkür ederim ilk işim arduino yu sağlamca kavramak olacak sonrada yapılan projelere bakacağım

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.