Serial iletişim ile 3 bitlik bilgiyi nasıl gönderebiliriz
  • İyi gunler arduino bilenler bi fikir verirse cok memnun olurum .
    Sorum şudur, pc den serial le ardiunoya 3 bitlik 2 tane bilgi göndermem gerek fakat arduino tek bit alıyor her defada. örnek kod yada yardımcı olacak bi yazı ,fikir olabilir yardımlarınızı bekliyorum kolay gelsin herkese
  • Biti string haline donustutebilirsiniz yada stringi bit halinde alabilirsiniz
  • bit demek istediğiniz herhalde byte demek oluyor. yada gerçekten 3 tane bit yolluyorsanız byte olarak yollayın tek seferde arduinodan okursun. byte olarak okuyacaksan da arka arka yollayıp sonuna bir bitirme karakteri yollarsın oradan dizi bitti diye anlayıp arduino tarafında işlem yaparsın
  • hocam cok tesekkürler cevabınız için aslında yapmak istedigim su pc den c++ opencv kutuphanesi ile bi görüntüyü işleyip görüntü üzerindeki koordinatları arduninoya baglı servoya göndermem gerek fakat koordinatlar hep 3 basamaklı sürekli tek bilgi geliyor ben bu uc basamaklı sayıyı alıp arduinoda işleyip koordinat bilgisi olarak servoya göndercem ufak bi kod örnegi cok işimi görür örnek bile olsa
  • koordinatı bence c++ de hesapla arduinoya direk servonun pozisyonunu yollasan daha hızlı ve basit olur. sitede c# ile arduino haberleşmesi var çok faklı gelmez sana nasılsa bir bak.
  • hocam cok tesekkürler ilgilendiginiz için son bi sorum daha olacak 2 gündür c++ ie ugrasıyorum ama arduino ile haberlestiremedim c# olsa cok kolay da c++ ile yapamadım bi dokuman önerebilir misiniz
  • tesekkürler deneyip eger basarabilirsem burada yazcam kolay gelsin iyi aksamlar
  • selam hocam bende aynı sorunu yaşadım,Serial.readBytes(data,13) komutunu kullandıktan sonra 13 karakterlik bi data okumaya çalıştım ancak sürekli başka karakerlerde geliyor, serial.read dediğimde karakterler tek tek geliyor ancak farklı karakter yok
  • İletişim hızınızı kontrol ettiniz mi ? yani haberleşen iki cihazın her ney olursa iletişim hızalarının aynı olması gerekir.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.