Jukebox - Müzik Kutusu
  • Merhaba,
    Aklımda uzun süredir Müzik kutusu yapma fikri var.
    fakat benim istediğim sadece bir müzik kutusu değil,
    aynı zamanda TopList gibi çalışması tasarım olarakta görsel anlamda zengin olması.
    Müzik kutularında örneğin A24 tuşlarına bastığınızda A Albümü 24. Parça çalıyor.
    Fikir eski müzik kutuları gibi bir pano yapmak
    1'den 50'ye kadar olan butonların herbiri 1 şarkıya tanımlı olacak 13 e basıldığında listedeki 13.parça çalmaya başlayacak ama bir keypad değil her parçanın kendi dokunmatik veya sensörlü 1 düğmesi olacak
    ve örneğin 3. parça çalarken 23. parçaya basıldığında sıraya alınacak.
    aslında biraz daha gelişmiş bir versiyonunuda düşündüm ama ilk önce ortaya birşeyler çıkartabilmek.

Kısaca gerekli olan;
    Ortalama 50 Düğme veya Sensörü çalıştıracak bir düzenek gerekli
    Her düğme tek bir parça çalacak veya sıraya alacak
    Tüm düzeneği duraklatacak ve devam ettirecek 1 düğme veya sensör
    ve gerekli olan mp3 çalar, bilgisayar veya microsd den şarkıları seçecek bir düzenek.

Böyle bir proje için gerekli olan parçalar, kodlar ve dikkat edilmesi gereken noktaları belirtirseniz, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Projenin yapım aşamalarını youtube'dan paylaşmayı düşünüyorum.

Youtube'da benzer bir prototip buldum burdan da yola çıkarak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.
  • tuşları matrix keyboard olarak bağlamışlar. 6pinkolon 7pin satır okuma, gerisi mp3 çalma kodu
  • @okoman aradığım şeyin ismini dahi bilmediğim için günlerdir arıyordum tam bir sonuca ulaşamadım.
    Matrix keypad yazınca birçok şeye ulaşmış oldum.
    Giriş seviyesinde çalışmalara başlıyacağım umarım ortaya birşeyler çıkartabilirim ve buradan paylaşırım.
    Teşekkürler.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.