ESP8266 ACCESS POİNT
  • Arkadaşlar arduino mega2560 kullanıyorum esp8266 dan veriyi telefon ve pc den bağlanıp belirlediğim ip ve portla chromedan bağlanıp verileri alabiliyorum. Fakat esp8266 modülü hangi komutla gönderiyor tam bilmyiorum hazır programlardan oynama yaptım.cipSend komutunu bilen varmı ? Ayrıca arduinoyu 9V pille çalıştırdığımda modül düzgün çalışmıyor daha doğrusu arduinonun içinde modülün kurulumu için gerekli komutlar başlamıyor ve modül yayın yapmıyor.Pc usb den çalıştırdığımda düzgün çalışıyor neden ? Yardımlarınız için teşekkürler
  • 9v pil en fazla 300ma akım verir arduino 70ma çekse esp8266 de tek başına 300ma çeker kritik bir seviye yani sıkıntı olur. lipo pil alıp bunu dcdc converterle 5v a yukseltin öyle besleyin en az 700ma-1A guce ihtiyacınız var.

şuna benzer şekilde veri atabilmeniz lazım, eğer esp8266 arduinonun kendi serialportuna bağlıysa aşağıdaki data yollama örneği fikir verebilir

// Send the data to the esp8266 module
    mydata="Helloooo"

Serial.print("AT+CIPSEND=");
    Serial.println(mydata.length());
    delay(500);
    Serial.print(mydata)

şuradaki örneğede bir bakın http://allaboutee.com/2014/12/30/esp8266-and-arduino-webserver/
  • if(Serial3.available())
    {

if(Serial3.find("+IPD,"))
    {
    delay(100);
    int connectionId = Serial3.read()-48;

String webpage = "";
    webpage+="

mesafe= "+String(mesafe)+" cm

";
    webpage+="yan mesafe1= "+String(mesafeyan)+" cm ";
    webpage+= "DENEME KROKITOR";
    webpage+="

";

String cipSend = "AT+CIPSEND=";
    cipSend += connectionId;
    cipSend += ",";
    cipSend +=webpage.length();
    cipSend +="\r\n";

sendData(cipSend,100,DEBUG);
    sendData(webpage,100,DEBUG);

String closeCommand = "AT+CIPCLOSE=";
    closeCommand+=connectionId;
    closeCommand+="\r\n";

sendData(closeCommand,300,DEBUG);
    }
    }
    }

Benden o kodları kullandım fakat o web browsera gönderiyor ben tcp listener c# da yaptım fakat veriler int yada string olarak gönderemiyorum. Aslında arduino bağlı mesafe bilgisini anlık esp ile c# a aktarmak istiyorum ama esp modulü ile sadece espden veriyi gönderemiyorum süreki göndericek aynı değişkeni
  • esp dersleri için kanalımı takip edebilirsiniz
  • Hocam ben esp8266 ile videolarını izledim bir çok video izledim hızlı bir şekilde veri almak istiyorum.Forumlardaki örneklerde sadece sayfa yenileme ile yapılan veri alımı var ben mesafe sensöründen gelen veriyi alıyorum ancak chromedan c# vb. arayüzden okumak istiyorum.Ancak esp8266 yı bir ağa bağlayarak değil.Acces point olarak kullanacağım.Access point olarak kurup chromedan alıyorum verileri fakat sayfa yenileme ile 3 4 snye aralıklarla veri alabiliyorum.Bana 250ms civarı hızlı hızlı nasıl vei gönderebilir? Lütfen yardımcı olun yaklaşık 1 aydır esp8266 da takılıp kaldım proje yarıda kaldı
  • zaten 150ms gibi bir süre sonra tepkime veriyor , normal şartlarda.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.