ESP8266 İLE BİLGİSAYARDAN KABLOSUZ ARABA KONTROLU
  • Merhaba arkadaslar ben bilgisayardan esp8266 modulunu kullanarak araba kontrol etmek ıstıyorum.Esp8266 ile ilgili epey arastırma yaptım ancak birtürlü esp8266 ile bilgisayardan baglantı kuramadım bu konuda yardım edebilecek var mı ???
  • hangi şekilde yapıyorsun kod paylaşabılırmısın. bir tek yolu yok bunun tonla yontem var sen hangisini denedin de olmadı.
  • app inventor denedım url gecerlı degıl hatası verdı onun için visual studıo ıle denedım o da olmadı visual studıo ıle yapılan arayuzler genellıkle serial port ile yapıldıgı ıcın de pek örnek de bulamadım malesef kod yok suan elımde
  • esp tarafında ne yaptın? esp mevcut olan wifi access pointe bağlanabilir ip adresi alabilir o adrese internet explorer ile bağlanabilirsin internette en az 200bin yazı var bu konuda esp8266.com diye sitesi var oralardan baktınızmı. youtube da da tonla video var.
  • Hocam esp modülunu çalıştırdim erişim noktası olarak geliyor aynı zamanda evdeki internet ağına da bağlanıyor esp ile ilgili tüm komutlara da baktım internetten erişim noktası olarak bağlandığım zaman IP nosunu yazıyorum ancak sayfayı görüntülemiyor led kontrolu örnegı yapmıstım http://arduinotr.com/wp-content/uploads/2015/10/648763297-ESP8266ATCommandsSet.jpg #include SoftwareSerial.h>

char text;
    int led = 13;
    void setup() {
    Serial.begin(115200);
    pinMode(led, OUTPUT);
    }
    void openled(){
    digitalWrite(led, HIGH);
    }
    void closeled(){
    digitalWrite(led, LOW);
    }
    void loop(){{
    if (Serial.available()>0)
    char text=Serial.read();
    }
    if(text == 'ON' ){
    openled;
    }
    if(text == 'OFF' ){
    closeled;
    }
    }
  • arayuz programı olusturmada ve modulle haberlesme de sıkıntı yasıyorum verdıgınız lınklerede baktım ancak onları arduınoya yukledıgim zaman hatta veriyor
  • esp kodu neresinde bunun ?
  • Esp yi tanımlamak mi gerekiyor bilmiyorum ki internetten bir sürü örneğe baktım en basit halde bunu buldum
  • Attığınız linklere de baktım o programları arduino ya yükleyince hata verdiler tam olarak ne yapmam gerekiyor
  • bir ornek bulun onu tam olarak uygulayın esp modulu ardunoya bağlayın AT komutlarını çalıştırmayı deneyin.
  • sizin bulduğunuz örnek başka bir şey sanırım yada esp içine özel bir uygulama yuklenmiş gelen verileri alıp çıkışına basıyorda olabilir. standart esp de bu şekilde bir kod göremezsin.
  • hocam arduıno da example kısmından bareminimum örnegini attıgım zaman modül gönderdigim komutlara cevap verıyor ancak arduınoya yukledıgım baska programa cevap vermıyor
  • arkadaslr ben arduıno işlerine yeni basladım tam olarak moıdulun arduıno baglantısı nasıl olmalı ve ben module komutları nasıl yollayabılırım arayuzden bahsetmıssınız ancak benım pek bilgim yok bana ne önerirsiniz
  • @yusufaras3 ben gercekten anlamadım ne yapıyorsun biraz daha arastırın yeni başlayan biri için esp gercekten çok zor seviye.

@nadirakbulut yeni başlayanın yapacağı çok işler var esp bunun en sonuncusudur. biraz baska konularda pratik yapmadan esp ye girişmeyin.

GENEL OLARAK ESP8266 DA DOGRU DUZGUN ARDUINO BILGISI OLMAYAN DERDINI TURKCE ANLATAMAYAN FORUMLARA ARTIK CEVAP VERMEYECEĞİM.
  • Yani arkadaşlar iş örnek kodda değil o kodları satır satır yorumlayıp işine yarar hale getirebilmek gerek. Yani led yak söndür dendiğinde onda ne var dersiniz. Hazır kodu yükler işte oldu dersiniz. Halbuki işin özü orda saklı. Bir led yanıp sönecek pin tanımla giriş çıkış ayarla yan de bekle de sön de bekle de. Anla kodları anladım der demez hadi bi led yak birini söndür. Serial monitöre bilgi gönder. Aşama aşama git. Buraya kadar tamam yuttunuz diyelim şimdi forumda led yanmıyor niye diye sorana cevap ver. Adam voltajda vermemiş olabilir koduda yanlış yazmış olabilir. Hatta ledin bir bacağını bağlamamış olabilir. Biraz empati yapın soru sorarken.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.