• Merhaba,
    Öncelikle arduino yeni başladım bu yüzden tecrübem çok az. Ben proje olarak bir ortamın sıcaklık ve nemini ölçerek bunu wireless haberleşme ile laptopda kayıt altına almak istiyorum. DHT11 sensörü ile sıcaklık nem ölçebiliyorum şu an.Ama wıreless konusunda sizden yardım isteyeceğim.Acaba en ucuz ve pratik şekilde nasıl wıreless haberleşmeyi sağlayabilirim.Yalnız bluetooth modüle kullanmak istemiyorum.
  • Esp8266 olabilir.
  • Buraya attığım postu unutmuşum.Çok teşekkür ederim esp8266 şipariş ettim
  • ben de izledi videoyu çok güzel. Daha doğrusu bu esp ve nodemcu'yu anlamaya çalışıyordum bu aralar.

Bana sanki bunlar arduinodan bağımsız çalışıyor gibi geldi. Sanki kendi içlerinde ayrı bir cpu varmış gibi geliyor.

Neyse ben daha esp de en baştayım ilerledikçe anlamaya başlarım.
  • arduino dan bağımsız çalışabiliyor evet.
  • kontrol edilebilir komut alan herşeyin içinde mcu var evet. unoda bile 2 mcu var bir tanesi unonun ana işlemcisi diğeri usb tarafında istersen orayı bıle yonetebılırsın. esp8266 zaten esp içindeki işlemcinin adı aslında arduinodan cok daha guclu bir işlemcidir 80-160mhz aralıgında çalışır içine kişisel programınzı atıp çalıştırabılrsınızde arduinoya ıhtıyacınız bıle yok, ilerde nrf rf kullanırsanız onun ıcındede işlemci var program yukleyemezsınız ama iyi bir iletişim sistemi kurabılırsınız. ethernette de mcu var lcdde de var...

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.