Arduino Wireless DataLogger MySQL - Ödüllü
  • Öncelikle Herkese Selamlar.
    Konu Daha önce açılmış mı bilemiyorum, bulamadım ama benim sorum bambaşka.
    Yaklaşık 10 adet makinamız var işletmede, bunların kaç saat çalıştıklarını yada ne zamandan beri çalıştıklarını, kapalı iseler ne zamandan beri kapalı olduklarını log (tarih, saat, süre) tutturmak istiyorum.
    Birtane MySQL Server olacak, Arduinolar servera kablosuz-kablolu bağlanıp log tutacak,
    işletme verimi için elzem, biraz da acil, yardımcı olabilecek arkadaşa minnettar olurum.
    Ayrıca Stabil Projeye de Emeklerine Karşılık Ödül Verilecek.

Saygılarımla.
  • Makine üzerinden direct olarak yapılabilir mi bilmiyorum fakat normal koşullarda bu işlem için bir arayüz yazmalısın. PC üzerinde çalışacak bir program makinenden gelen bilgileri okuyarak MySQL servar a bu bilgileri kayıt etmeli.
  • Her makineye arduinoya gerek yok.. Kablolu veya kablosuza siz karar vermelisiniz. Tüm makineler bir arduinoya güç anahtarlarından paralel bağlı 5v gerilim bölücüye 0 1 sinyali gönderecek ardu inoda saat bilgisiyle ethernet modülü üzerinden database yazdıracak.
  • İlginiz için teşekkürler arkadaşlar,
    Makinalar hem uzak hem de kablo karmaşası istemiyoruz doğrusu, ama kablo bile olsa sıkıntı yok, asıl önemli olan arduino cihaz çalışınca tetik alacak ve servera log atacak, bir de kapanınca, stabil olduktan sonra farketmez.
    Saygılar.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.