DS3231 Dahili Eeprom Hakkında Soru
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Ben bir projemde DS3231 RTC modülünü kullanacağım. Bu modülün üstünde birde Atmel 24C32N model eeprom var. Benim sorum bu eeprom'u RTC entegresi kullanır mı acaba? Yoksa o bizim kullanmamız için mi koyulmuş oraya? Ben bu eeprom'u kullanırsam RTC'nin çalışmasında bir sorun yaşar mıyım?

http://i.hizliresim.com/nMlpX0.jpg
  • bordda iki tarali pinler var bir taraf saat için diğer taraf eprom için olabilir. aynı port kullanılacaksa adres seçmek gerekebilir biri spi diğeri i2c calısabilir bunları biraz araştırın.
  • Board'un iki tarafında ki pinleri de ölçtüm birbirine bağlı o pinler, iki tarafta aynı pin yani bir farkları yok. Ayrıca bu şekilde ben i2c ile saati kullanıyorum bir sorun yok. Eeeprom'un datasheet'ine baktım oda i2c ile çalışıyor ve onun i2c iletişim pinleri de bu board'ın üzerindeki i2c pinlerine bağlı. Zaten sadece bu RTC modülünü arduino'ya takıp i2c scanner program ile tarattığım zaman 2 tane bağlı aygıt görüyor. Birtanesi zaten saat onu biliyorum fakat diğer iletişim adresini kullanmamıştım. O adres de eeprom'un adresi.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.