App invertör hc 06 ile sldier pwm işleme sorunu
  • Esenlikler,app invertörden slider positionunu send text ile gönderiyorum .Arduino kısmında Serial.read ile okuyunca metin geldiği için işlenmiyor .Gelen string ifadeyi int türüne çeviremiyorum standart convert gibi komutlar arduino idesinde çalısmıyor .Serial.parseInt(); komutunu kullanınca çalısıyor ancak verim alamıyorum Örneğin servoya slideri kaydırıken ileri yönde hareket ederken bir anda geri gidiyor daha önce app invertör ve slider bar ile çalışan arkadaşlar yardımcı olabilirmi ?
  • if( Serial.available()){

data=Serial.parseInt();
    servo.write(data);
    delay(10);
  • Slider komutlarını kullanmadım henüzde. Slider alt menüsünde Send.text yerine varibleda int veya get varsa Slider position gibi bişeyler deneyin.
  • app invertörde send textin yanına slider position u bağlıyorum zaten .Pozisyonu text olarak gönderiyor .Serial.read ile okudumuzda string ifade görüyoruz bunu sayısal ifadeye çevirmemiz gerekiyor ki servoyu veya dc motoru çalıstırayım .Çevirmede sorun yaşıyorum .
  • Anlatamadım sanırım. Zaten deyimdende anlaşılacağı üzere text olarak gönder diyorsun. Bu ifade yerine başka bi ifade olmalı. Atıyorum Send. int gibi. Flowcode gibiyse dediğim gibi bi hata yapıyorsun.Yarın bi bakayim iyisi mi. Anlamadığım sayısal ifade gerektiğininde farkındasında bunu arduinoda çevireyim diye uğraşıyorsun. Daha garibi slider gibi Zaten sayısal değer üreten araca bunu yaptırıyorsun.
  • bu gün bi ara açıp baktım. send1byte number var onu kullansan daha pratik olur.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.