Serial Port
  • Merhaba,
    Sorumu kısaca anlatmaya çalışıyım,
    Arduino'da dönen bir yazılım var, seri port çıktısında benim yazdığımdan bağımsız olarak kütüphaneden gelen çıktılar da var ve ben o çıktıları almak istiyorum (bir değişkene atarak vs.)
    Denemelerim oldu ancak sağlıklı sonuç alamadım, yardımcı olabilecek var mı?
    Şimdiden teşekkürler,
    İyi çalışmalar.
  • kesme oluştrarak mı alacaksınız , tam anlayamadım da
  • Şimdi benim anladigim (aslında hiç bişi anlamadım ama anlamak istedigim)
    Arduino dan bilgisayara gelen bilgileri okumak istiyorsunuz,kullandığınız programlama dilinin io kütüphanesini incelemenizi tavsiye ederim,gelen verileri okuyup sonrada bastirabilirsiniz.
  • Benim anladığımda kütüphanenin çıktılarını serial monitörden okuyor o çıktıları kullanabilmeyi istiyor. Kütüphaneyi açıp serial.print komutlarının altına değişkene aktarma komutları ekleyeceksiniz.
  • Yorumlar için çok teşekkürler,
    Daha çık ifade etmeye çalışıyım,
    Arduino'da koşan bir yazılımım var, ve seri porttan program çıktısına bakarken benim kendi outputlarım var, bir de kütüphaneden gelen responselar. Ve ben bu responseların tamamını yada bir kısmını değişken olarak çekmek istiyorum.

EmbeddedSystem : kesme ile nasıl yapabilirim mantığını oturtamadım açabilir misiniz?
    bsenguler : io zaten Arduino dosyası, benim orda yazmadığım halde gelen verileri okumak istiyorum.

windshair : Aynen, kütüphanenin .cpp dosyasından çıktıları buldum, for loop un içinde çıktı alıyor ve return olarak boş dönüyor. ben de eğer çıktıyı alıyorsam bir değişkene belirli bir değer atadım, bu for loop u da bir fonksiyona çevirip fonksiyondan obje çekmeye çalıştım, fakat olmadı. sizce yöntem mi hatalı yoksa ben mi bir şeyi kaçırdım?
  • Benim anladığımda, adamın zaten hali hazırda arduino içerisinde dönen bir programı var ( örneğin led blink etme gibi ) ama bu program dönerken seri portuda biryere bağlamış oradan da datalar geliyor hem asıl programını döndürüp hemde gelen dataları almak istiyor :)
  • yok hayır seri portta harici bir bağlantı yok, yukarıda açıkladım aslında. kütüphane çıktısını programa çekmek istiyorum, obje tanımlayarak yapmaya çalışıyorum şu anda aklıma başka bir yöntem gelmedi
  • Açık bir şekilde adım adım,örnek vererek açıklayabilir misin?Yoksa herkes tombala çekiyor bunun da sana bir faydası olmayacak.
  • Daha ne kadar açıklasın :) açıklmaya çalışırken kendi kendine çözecek zaten.

Maykıl programın döngüde kütüphaneden hangi fonksiyonu çağırıyorsa serial.printe çıktı veren fonksiyondada değer döndürmeli. Fonksiyonu çağırma komutunu inceleyip bu değeri orda alman lazım.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.