RF 433MHZ Transmit Receiver Module
  • Merhabalar, iki adet arduino uno ile rf alıcı verici uygulaması yaptım. Bağlantılar ve kodlar aynen burdaki gibi http://randomnerdtutorials.com/rf-433mhz-transmitter-receiver-module-with-arduino/

Sorunum şuki; receiver' in seri portundan gelen dataya baktığımda, yolladığım stringin senkronize olarak gelmediğini görüyorum. mesela 3 saniye içinde 3, 4 tane örnek geliyor sonra bir 2-3 saniye duraksıyor tekrar seri bir şekilde veriler gelmeye devam ediyor ve bu böyle gidiyor. Bunu uzaktan kumanda gibi uygulamalarda kullanabilmem için o haberleşmenin kesintiye uğramadan senkronize bir şekilde olması lazım. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.
  • Antenleri gerekli boyda tarif edildiği gibi yaptınız mı? bir zil telinden vericiye düz alıcıya bir kurşun kalem etrafında saracağın 17 cmlik iki anten lehimle parazitten dolayı kesinti oluyordur.
  • Antenleri gerekli boyda tarif edildiği gibi yaptınız mı? bir zil telinden vericiye düz alıcıya bir kurşun kalem etrafında saracağın 17 cmlik iki anten lehimle parazitten dolayı kesinti oluyordur.
  • Ben modülleri direk antensiz olarak bağladım. Tavsiyenizi dikkate alacağım.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.