arduino internet üzerinden led kontrolü
  • Merhaba arkadaşlar
    yapmam gereken bir proje var.Bana bir yol gösterebilirseniz veya bir fikir verebilirseniz çok sevinirim.

Arduino ile internet üzerinden cep telefonu ile led yakmam gerekiyor. Ama cep telefonu ile arduino aynı yerel ağa bağlı olmayacak.Yani ben dışardayken evdeki röleleri kontrol etmek istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim hangi modülü kullanayım yardımcı olabilirmisiniz ? (eğer gerekiyorsa appinventor ile uygulama yapabilirim ve bir hosting satın alıp bağlantı için kullanabilirim)
    teşekkürler
    iyi günler
  • Kanalımda bu konuya da değindiğim 8 adet ders mevcut
  • bu videoda led kontrolu ıcın wifi modul ile bilgisayarın birbirini görmesi lazım mesela led baska bır sehırde bilgisayar baska bır sehırde olsaydı nasıl kontrol edebilirdik
  • tcp networking bilgisi ogrnmeniz lazım evinizdeki rooter/adsl modemde dahili ip yi internete yonlendiren ve dışarıdan gelen bir paketi iç ip ye yonlendiren bir kural yazmanız lazım. modem de NAT ayarlarında yapılır. iç networkde de ip sabit olamsı lazım yoksa yonlendirilen paket sabit ip yi bulamazsa boşa gider...
  • başka bilgisayarda olsaydı eğer internete bağlı olan modemin arayüzünden port yönlendirmesi yaparak , dışardan ulaşıma açardınız

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.