ESP8266 Wifi modül için yardım edin .
  • ESP8266 ile tek bir arduinoyu kontrol edebilir miyim bilgisayar aracılığıyla çünkü acces point özelliği var bu durumda bilgisayarda bağlanabilme ve arduinoyu bilgisayardan serial port yardımı olmadan kontrol etme olmalı bana mantıklı bir açıklama yapın acil bir şekilde bu bilgiye ulaşmam lazım .
  • forumda tonla esp8266 konusu var zahmet edip bir okusaydın.
  • tamam onu öğrendim sağolun konuyu kapatıcam zaten silicemde son bir sorum var OV7670 arducam ile HC 05 bluetooth modulu kullanarak arduino uno üzerinden anlık bir görüntü alabilir miyim ESP8266 web tabanlı benim php bilgim baya zayıf ve OV7670 arducam modülünün hangi bacakları görüntü vermek için kullanılıyor bir sürü bacak var elimde şuan , kaanatımce GND ,VCC(3.3 V) ,Vsync , HREF bağlamam lazım tam bir bilgim yok anlık görüntü almam lazım fps si hiç önemli değil isterse 3 saniyede 1 kare görüntü versin ama benim bu görüntüyü kablosuz bir şekilde almam lazım bunun için camera shield ihtiyacım var mı yok mu ve ya sadece bluetooth modulu arduino uno yeterli mi ?
  • bır projede herşey adım adım çözulr. kameradan goruntu almayı halletmen lazım sonta bt modullerı kullandın mı daha once bu kdları oncelikle oluştur sonra bırleştırırsın. kamera modulunun kodları ınternette bolcana var bıraz onları denesen
  • şuan herşey hazır durumda OV7670 ile görüntü almam gerek direk bilgisayara bunu yapabilmek mümkün mü ? Acil bir cevap gerek ?
  • ben olsam yapılmış ornekle başlarım googlle dan arduino ov7620 diye aratınca ilk bu ornek geliyor http://www.instructables.com/id/How-to-use-OV7670-Camera-Module-with-Arduino/?ALLSTEPS

yukarıdaki ornek sd karta yazıyor

şu ornekde direk pc ye attıgını soyluyor bağlantılar bıraz fazla https://github.com/ComputerNerd/ov7670-no-ram-arduino-uno

ustteki ornek kameradan aldığı görüntüyü yuv422 veya rgb565 formatında yolluyormuş yani canlı video izleyebilirsin ama gelen datayı senın bir şekilde ekranda gosterecek playeri yazman lazım. kamera işleri ile alakalı proje aldığına göre bu formatları nasılsa biliyorsundur yazıverisin player driver kısmını pc de biter gider...
    kolay gelsin
  • Çok sağol evet bağlantılar herşey tamam dediğiniz gibi player driver yazmam gerek bundada biraz geriyim ama diğer herşey tamam gibi
  • tek sorum daha var bunları atmel studio ile mi yoksa arduinonun kendi kod programı ile mi yazmam gerek ?
  • Daha doğrusu ben donanımsal olarak herşeyi hallettim şuan sadece kodların hangi programda hangi şekilde yazmam gerektiğini anlayamadım yuv oynatan bir program halledebilirim ama bu yuv dosyasını ne şekilde cıkarıcam
  • kamera veriyi datasheettindekı formatta binary atar siz o verileri video formatına cevırmenız lazım.

arduinoyu arduino ide de programlayın bulacağınız kodlar da ıdede çalışır atmel studio tamamen farklı bir şey.
  • ooo çok teşekkürler beni bu program konusunda büyük bir yükten kurtardınız bir sürü program çıkarıyorlar önüme teşekkürler

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.