Uzaktan gönderilen veriye göre motor hareket ettirme
  • Merhaba, başlangıç olarak uzak bir yerden göndereceğim veri ile motoru hareket ettirmek istiyorum bunun için arduino nun internete bağlı olması ve ben göndereceğim veriyi dinlemede olması lazım
    Ayrıntılı anlatmak gerekirse bir web sitesi üzerinden örnek 30 yazıcam ve formu gönderdiğim zaman bu verinin arduino iletilmesini ve motorun dönmesini istiyorum. Öncelikli olarak gerekecek donanımları toparlıyorum.

Başlangıç olarak :
    1 x UNO R3 MEGA328P ATMEGA16U2
    1 x 5V 4-phase Stepper Motor

aldım bunun yanında ne almalıyım , jumper kablolarım ve Breadboard var

fakat Wifi sensor olarak ESP8266 serial WIFI almayı düşünüyorum fakat genel kullanımda 5V kullanıldığı fakat bu sensörün 3.3V çalıştığı ve yanında Volt düşürücü sensör kullanılması gerektiği yazılmış bir başka yerde 10k lık bir direncin yeterli olacağı yazılmış. Bu modülün yanında yukarıda anlattığımı yapabilmek için başka ne gibi sensörler yada ekipmanlar almalıyım

şimdiden teşekkür ederim
  • step motor surucusu de almanız lazım morunuzda kaç pin varsa ona gore uygun step surucuyu seçin. esp8266 yı uno uzerındeki 3v3 uzerınden besleyebılırsınız. uno tx bacağından çıkıp esp8266 nın rx bacağına gıden pinde 3k3 ve 2k2 dırencle voltajı dusurceksınız esp8266 tx cıkışını uno rx cıkısına dırek bağlayabılırsınız. step motor fazla akım ceker adaptorunde guclu olması lazım.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.